Sağlıkta VM Medical dönemi başlıyor

Haberin fotoğrafları için tıklayınız Tanıtımı yapılan hastanede hasta kabulü ve ilk ameliyat yarın yapılacak.   Kavanlar İnşaat tarafından yaptırı...

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

Tanıtımı yapılan hastanede hasta kabulü ve ilk ameliyat yarın yapılacak.

 

Kavanlar İnşaat tarafından yaptırılan kentimize kazandırılan SYMBOL Alışveriş ve Sosyal Yaşam Merkezi içerisinde ülkenin en yaygın hastaneler grubu olarak bilinen Medical Park, VM Medical Park markasıyla faaliyete geçiyor. Sağlıkta hasta odaklı üstün hizmet anlayışını benimseyen VM Medical Park Kocaeli, yarından itibaren hasta kabulüne başlıyor.

 

ÇAĞDAŞ BİR HASTANE

48 bin metrekare kapalı alanda, 242 yatak kapasitesi, 10 ameliyathane ve 101 poliklinik ile hizmet vermeye başlayacak VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, değişen yaşam şekline adapte olan hastanecilik anlayışını Kocaeli’ye taşıyor. VM Medical Park Kocaeli, dünya ile aynı anda uygulanan tüm teşhis ve tedavi yöntemlerini, yenilikçi tıp teknolojilerini, uzman ve akademik hekim kadrosunu çağdaş bir hastane ortamında buluşturuyor.

 

KİŞİYE ÖZEL HİZMET

Kurum yetkilileri düzenledikleri basın toplantısı ile açılışları ile ilgili olarak bilgi verdiler. Basın toplantısında konuşan MLP Care Grup Koordinatörü Başak Erel, 17 ilde 26 hastaneyle hizmet verdiklerini dile getirdi. Erel, “MLP Care olarak Türkiye’nin en büyük hastaneler grubu olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye genelinde 13 bin 500’ü aşkın çalışanımız ve çeyrek asırlık deneyimimizle hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Bu denli büyük marka gruplarının sorumlulukları da büyük oluyor. Bulundukları kentlerde çeşitli misyonlar üstlenmeleri, önderlik yapmaları gerekiyor. VM Medical Park’ı da Kocaeli’de bu şekilde konumlandırmayı hedefledik. Kişiye özel ayrıcalıklı hizmet anlayışımızı Kocaeli’ye taşıyoruz” dedi.

 

FARKLI İHTİYAÇLARA CEVAP

Yeni hastane binası içinde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başak Erel, “Sektörde ülkenin en yayın hastanesi durumundayız. 17 ilde 26 hastane ile hizmet veriyoruz. En rahat ulaşabilen hastane durumundayız. Kocaeli, 2015 itibariyle 1.8 milyon nüfusa yaklaşmıştır. Farklı yapıların olduğu bir ildir Kocaeli. Değişen yaşam şartları istekleri değiştirebiliyor. SGK, özel ve yurt dışından gelecek olan misafirlerimize hizmet vermeye başlıyoruz” diye konuştu.

 

FARKLI MÜZİK UYGULAMASI

“Ülke genelinde 600’e yakın hastane bulunuyor” diyen Erel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu hastanelerdeki sağlık hizmetindin istifade edenlerin yüzde 95’ini SGK’lı hastalar oluşturuyor. Biz de burada özel hastane kimliğinde SGK’lı hastalara hizmet vereceğiz. Ayrıcalıklı bir hastane kimliği ortaya koyuyoruz. Kaliteli sağlık hizmetinin yanı sıra otelcilik hizmeti de sunuyoruz. Türkiye’de denenmiş bir şeyi deniyoruz. Kocaeli bunun pilot yeri olacak. Mimari açıdan her alan tek tek ele alındı. Her bölümde farklı müziklerle karşılaşacaksınız. Birçok ülkede müzik tedavi amaçlı kullanılıyor” açıklamasında bulundu.    

 

DÜNYA STANDARTLARI

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Necip Kozalı ise, lider doktorları, alanında uzman hemşireleri, alt yapı ve teknolojik özellikleriyle hizmet kalitesindeki çıtayı daha da yükselterek fark yaratmaya hazırlandıklarını söyledi. Kozalı, şöyle konuştu: “VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, sağlıkta yeni bir dönemi başlatıyor. Değişen dünyada gelişen hastanecilik anlayışıyla hareket ediyoruz. Sadece hastalarımızın değil, çalışanlarımızın da beklentilerine göre hastane hizmetlerini yeniden dizayn ederek yeni bir hastane modeli oluşturduk. Bu doğrultuda Türkiye’nin parlayan yıldızı Kocaeli’de hastanemizi, VM Medical Park yüzüyle hizmete sokuyoruz. Başta Kocaeli ve bölge halkı olmak üzere tüm Türkiye için sağlıkta dünya standartlarında hizmet sunan bir hastane olacağız.”

 

“SEKTÖR ÇOK GELİŞİYOR”

Türkiye’de son 10 yılda özel hastanecilik sektörünün oldukça geliştiğini vurgulayan Kozalı, sözlerine şöyle devam etti: “VM Medical Park, Kocaeli’de tedavi yaklaşımları kadar misafir hizmetleri ve hasta bakım anlayışıyla da adından söz ettirecek. Yüksek teknolojiye sahip olmamız hem sağlık hizmeti sunma anlamında hem de akademik ölçütleri yükseltme açısından büyük katkı sağlayacak.”

 

ULAŞIM ÇOK RAHAT

SYMBOL Alışveriş ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan, şehre yakın olması açısından da ulaşımda büyük avantaj sağlayacak olan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, kısa zamanda bölgenin referans hastanesi olma hedefiyle sağlıkta yeni bir ekolün öncülüğünü üstlenecek. Uluslararası kalitede hizmet verecek olan hastanede; kardiyolojiden ortopediye, ürolojiden tıbbi onkolojiye, nörolojiden plastik rekonstrüktif cerrahiye kadar birçok farklı branşta hastalara hizmet sunacak.

 

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

Hastanede toplam 10 ameliyathanenin bulunduğunun altını çizen Genel Müdür Necip Kozalı, “10 ameliyathanemiz var. Hastanenin toplam yatak kapasitesi ise 242. Maksimumum kapasiteye göre hazırlık yapıldı. Bazı bölümler adım adım hizmete açılacak. 40 yataklı erişkin yoğun bakım 20 tanesi ile hizmete başlıyoruz. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde de 40 yatak kapasitesi olacak. Burada da yine ilk etapta 20 yatakla hizmet verilecek. Açılış sonrasında 6 ay içerisinde tüm birimlerin tam kapasiteye çıkarılması planlanıyor” ifadelerini kullandı.

 

“HER HASTA BİZİM MİSAFİRİMİZDİR”

Tüp bebek uygulamasının da altı ay içerisinde başlayacağını belirten Kozalı, “Hastanemiz bünyesinde 101 poliklinik, 65 yoğun bakım ünitesi, 242 yatak ve 10 ameliyathane ile hizmet verilecek. Her gelen hasta bizim misafirimizdir. Misafir anlayışında hizmet vereceğiz. Burada öncelikli hedefimiz hastanın en kısa sürede tedavi olmasını sağlamaktır. Bütün cihazlarımız 2015 modeldir hepsinin birbiriyle bağlantısı vardır. Bu sayede hasta kapı kapı dolaşmak zorunda kalmayacak. Mikro cerrahide oldukça iddialıyız. Burası sanayi bölgesidir. Bunun için de çok önemlidir. 7/24 hazır durumda olacağız” açıklamasında bulundu.

 

“KİMSE RAKİBİMİZ DEĞİLDİR”

Öte yandan VM Medicalpark Direktörü Prof. Dr. Kamil Toker de, hastanedeki ilk operasyonun 1 Ağustos’ta yapılacağını dile getirdi. Kendisinin 1995 yılından bu yana Kocaeli’de olduğunu dile getiren Toker, “Sağlık sektörüne elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştım. Yarın ilk ameliyatımı yapacağım. Her zaman heyecan içerisinde oldum. Kocaeli Üniversitesi’nden emekli oluyorum. Fakat ne zaman bize ihtiyaçları olursa orada olacağız. Sağlık sektöründeki bütün birimler bizim iş ortağımızdır. Kimse bizim rakibimiz değildir. Sağlık hizmetini en yukarı noktaya taşımayı hedefliyoruz. Marmara Bölgesi’nin en iyisi olmayı hedefliyoruz. Grup içerisinde de en iyi olacağız” dedi. Serkan BORLAK

 

HASTANE KÜNYESİ:

Bulunduğu yer: Symbol AVM ve Yaşam Merkezi (Başiskele)

Kapladığı alan: 48 bin metrekare

Yatak kapasitesi: 242

Ameliyathane sayısı: 10

Poliklinik sayısı: 101

Erişkin yoğun bakım yatak sayısı: 40 (20’si hizmette)

Yenidoğan yoğun bakım yatak sayısı: 40 (20’si hizmette)

Toplam çalışan sayısı: 1000 (5 ay içinde)

Telefon No: 0 (262) 888 30 00- 444 44 84

Faks: 0 (262) 888 39 00

 

TANI VE TEDAVİ BİRİMLERİ

Acil Servis

Ağız ve Diş Sağlığı

Check-Up

Beslenme ve Diyet

Tıbbi Laboratuvarlar

Radyoloji

Girişimsel Radyoloji

Nükleer Tıp

Genel ve Yenidoğan Yoğun Bakım

 

CERRAHİ BİRİMLER

Anestezi ve Reanimasyon

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kulak Burun Boğaz

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Çocuk Cerrahisi

Genel Cerrahi

Göğüs Cerrahisi

Kalp Damar Cerrahisi

Kardiyoloji

Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Üroloji

 

DAHİLİ BİRİMLER

İç Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Dermotoloji

Enfeksiyon Hastalıkları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Göğüs Hastalıkları

Nöroloji

Radyasyon Onkolojisi Psikiyatri

 

MEDİCAL PARK HASTANESİ’NDE GÖREVE BAŞLAYAN DOKTORLAR

Kadın Hastalıkları ve Doğum; Doç. Dr. Eray  Çalışkan, Op. Dr.  Gökhan  Gümüştaş, Op. Dr.  Lütfiye Ünlü  Civak, Op. Dr. İnci Çavuşoğlu, Op. Dr. Bertan Akar, Op. Dr. İsmail Yılmaz

Ortopedi; Doç Dr. Halil Bekler, Op. Dr. Yiğit Erdağ , Op. Dr. Mehmet Kezer, Op. Dr.  Talat  Çağırmaz

Genel Cerrahi; Prof. Dr. Ahmet Alponat, Op. Dr. Tuğrul Civak

KVC; Prof. Dr. Haluk Akbaş, Op. Dr. Ali Özerdem

Üroloji; Doç. Dr. Kürşat Çeçen, Op.Dr. Ali Sarıbacak, Op. Dr.  Onur Serin

Dahiliye;  Uz. Dr.  Gülçin Akı , Uz. Dr.  Zeliha Aydın,  Uz. Dr.  Can Çabukbaş,

Çocuk Sağlığı; Uz. Dr. Suat  Gürkan, Uz. Dr. Gülten Asal, Uz. Figen Deniz, Uz. Dr. Sevinç Tugay, Uz. Dr.  Berat Yücel, Uz. Dr. Ali Eynallı

Göğüs Hastalıkları;  Prof. Dr. Yalçın Karakoca, Uz. Dr. Seha Akduman,

Göğüs Cerrahisi;  Prof. Dr. Gökhan Hacıibrahimoğlu, Dr. Ferzat Zonüzi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; Uz. Dr. Özbil Güler, Dr. Ertunga Öney

Beyin Cerrahisi;  Op. Dr. Kemal Keşmer, Op.Dr. Saim Kale

Kulak Burun Boğaz; Prof. Dr. Mete  İşeri, Op. Dr. Korhan Asal

31 Temmuz 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR