KÖRFEZ VE VARBİTSA KARDEŞ BELEDİYE OLDU

Körfez Belediye Meclisi’nin olağan meclis toplantısında 12 madde görüşülerek karara bağlandı. Bulgaristan - Varbitsa Belediyesi’nin kardeş belediye ol...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclisi’nin olağan meclis toplantısında 12 madde görüşülerek karara bağlandı. Bulgaristan - Varbitsa Belediyesi’nin kardeş belediye olma teklifi mecliste oybirliği ile kabul edildi.

Körfez Belediye Meclisi, belediye başkanı Yunus Pehlivan başkanlığında toplandı.Mehmet Ali Tosun,Yusuf Eryarsoy,İlhan Çetiner,Zeynel Sarıkaya,İhsan Öztürk,Zeynel Sarıkaya ve Ziya Baykara’nın izinli olduğu oturumda gündeme önerge ile alınan bir madde ile birlikte 12 madde görüşülerek karara bağlandı. İmar ve Bayındırlık komisyonunun iki maddede ve Çevre ve Sağlık Komisyonun bir maddede istedikleri süre uzatımı oybirliği ile oylanırken,iki imar plan değişikliği İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.Toplantıda hurdaya ayrılmış bir adet silindir ve bir adet kepçe,talepleri doğrultusunda Ordu iline bağlı Korgun Belediyesi’ne hibe edildi.

Nisan ayında Bulgaristan - Varbitsa Belediye Başkanı Merdin Bayram’ın, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı ziyaret ederek,Körfez Belediyesi ile kardeş belediye olma talebi meclis gündeminde görüşülerek,kabul edildi.Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Pehlivan “Varbitsa Belediye Başkanı Merdin Bayram ziyaretime gelerek,Körfez Belediyesi’nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini ifade etti.Karşılıklı bilgi paylaşımı içerisinde olacağız. İki ilçe arasında bir kültür birliği var. İlçelerimizin arasında bu anlamda zaten kardeşlik bağları var. Bu kardeşlik anlaşması, iki ülke ve iki şehir insanlarının buluşmasına, ticari ve kültürel işbirliklerinin artırılmasına vesile olacaktır. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Körfez Belediyesi Temmuz Meclisi 2 Temmuz Pazartesi günü saat 16.00’da toplanacak.

02 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR