AKP’de kongre iptal olabilir İzmit İlçe Kadın Kolları’nda 3 aday

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları’nın kongresi bugün saat 18.00’de Ayışığı Derneği’nde yapılacak. 5 beldenin birleşmesi sonrasında oluşan İzmit İlçe Kadın...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları’nın kongresi bugün saat 18.00’de Ayışığı Derneği’nde yapılacak. 5 beldenin birleşmesi sonrasında oluşan İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Nur Cengiz yeninden başkan adayı olmazken, bu kongrede 3 bayanın aday olarak çıkması bekleniyor. AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz tarafından kamuoyuna tanıtılan Aysel Demirtaş, eski Bekirpaşa Belediyesi meclis üyesi Yasemin Ağra ve Siyaset Kürsüsünde Ben de Varım’ adlı hitabet yarışmasında Türkiye 3’üncüsü Dilay Tutuk başkan adayı olarak çıkacak.

425 DELEGE OY KULLANACAK
AKP’de gençlik kollarında başlayan kongre süreci tartışmalar, liste krizleri arasında geride kalırken, kadın kolları kongresinin 7’ncisin de İzmit İlçe Kadın Kolları kongresi yapılacak. İzmit İlçe Kadın Kolları’nda mevcut başkan Nur Cengiz yeninden başkan adayı olmazken, AKP Genel Merkezi tarafından kamuda çalışanların aday olmamaları istenmesine dikkat çekmişti. Cengiz’in yeninden aday olmayacağı İzmit İlçe kongresinde 3 bayan başkanlık için yarışacaklar. 400 delegenin yanı sıra 25 kişilik ilçe kadın kolları doğal delege olarak kongre de oy kullanacak.

KONGRE İPTAL OLABİLİR
Başkan Nur Cengiz’in başkanlık koltuğuna AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz tarafından kamuoyuna tanıtılan Aysel Demirtaş, eski Saraybahçe Belediyesi meclis üyesi Yasemin Ağra ve Siyaset Kürsüsünde Ben de Varım’ adlı hitabet yarışmasında Türkiye 3’üncüsü Dilay Tutuk başkan adayı olarak çıkacak. Bayanların bu çıkışına kesin gözle bakılırken, listelerin hazır olduğu öğrenildi. 3 bayanın aday çıkacağı kongre öncesinde AKP içerisinde gerilimin artması bekleniyor. Zira AKP Genel Merkezi tarafından kongrelerin tek liste üzerinden yapılması talimatı doğrultusunda kongrenin iptal edilmesine kesin gözle bakılıyor.

30 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR