Kartepe&'de su kayağı heyecanı

Büyüleyici doğasında, su ve dağ sporlarının yapılabildiği Kocaeli'nin yeni ilçelerinden Kartepe'de de kablolu su kayağı yapılabilecek.Kartepe Belediye...

BÜYÜT

Büyüleyici doğasında, su ve dağ sporlarının yapılabildiği Kocaeli'nin yeni ilçelerinden Kartepe'de de kablolu su kayağı yapılabilecek.

Kartepe Belediyesi'nin bölge turizmine alternatifler oluşturma anlamında katkı vereceği yeni projesi için geriye sayım başladı. Başkan Şükrü Karabalık, ülkemizdeki farklı projelerden biri olarak gösterdiği ve her yaştan insanın yapacağı bu proje için yasal tüm izinlerin alınması ardından Kartepe'de hizmete sunulacak olmasından dolayı oldukça heyecanlı.

YASAL İZİNLER TAMAM
Kartepe için yeni projeleri hayata geçiren Başkan Karabalık, “Bu konuda çalışma yapan ekibimiz yasal prosedürleri yakından takip etti. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri de verdiği izinlerle projeye destek oldular. İlçenin tanıtımında önemli rol üstlenecek bu proje ile turizm çalıştayında düşünülen hedeflerden olan yeni alanlardan biri oluşturulmuş olacaktır. Kablolu su kayağı ile hem spor hem de turizm alanında yeni yatırımların önü de açılması sağlanacaktır. Yeni hedefler için bizlerde bu kazanımlarla daha şevkli çalışmalar içinde olacağız. Halkımıza hizmet hedefinde olan bizler bu gelişmeleri vatandaşlarımızla paylaşmak istedik dedi.

ULUSLAR ARASI YARIŞMA ADRESİ
Kartepe Kablolu Su Kayağı Projesi özel hazırlanmış çelik direklerden su yüzünden 8-12 metre yüksekliğe kurulu bir kablo hattından sarkan iplerin çekilmesiyle yapılan bir su sporu dalı. Kablolu su kayağında sporcuyu çekmek için elektrikli bir motorla çalışan telesiyej kullanılıyor. Tesis, idari bina, su kayağının yapılabileceği biri 815 metrelik su kayring hattı ile 115 metrelik küçük su kay hattından oluşacak. Tesisin tamamlanması ardından ulusal ve uluslar arası yarışmaların da yapılmasına imkan verecek tesisin bitmesi heyecanla bekleniyor.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR