İşte Kocaelispor’un yeni yöneticileri (2)

Coşkun Kırtasiye Limited Şirketi sahibi Murat Öztürk, sonunda Kocaelispor yönetiminde yer aldı. İsmi defalarca yönetim için geçen ve bir kez de yedek...

BÜYÜT

Coşkun Kırtasiye Limited Şirketi sahibi Murat Öztürk, sonunda Kocaelispor yönetiminde yer aldı. İsmi defalarca yönetim için geçen ve bir kez de yedek üye olan Murat Öztürk, artık direkt yönetim kurulu üyesi oldu. İşte genç yönetici Öztürk ile yaptığımız söyleşimiz…

Bize kendinizi tanıtır mısınız?
1972 İzmit doğumluyum. Eğitimimi burada tamamladım. Emekli öğretmen Coşkun Öztürk’ün oğluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 8 yayınevinin Kocaeli bölge toptan dağıtımını yapmaktayım. Perakende dükkanımız İzmit Lisesi yanındadır. Toptan dağıtım işimizi Plaj Yolu’nda yapmaktayız…

Kocaelispor için neler hissediyorsunuz?
Kocaelispor‘un içerisinde bulunduğu durumu anlatmaya sayfalar yetmez. Neler yaşanmıyor ki Kocaelispor’da.
Göz göre göre Kocaelispor uçuruma doğru sürükleniyor.
Biz bu hataları anlatmaya çalışıyoruz kamuoyuna. Kocaelispor‘un uçuruma gittiğini, yönetimin görevini bırakması gerektiğini vurguluyoruz ama kime anlatıyoruz.
Kocaelisporumuz bir sevdadır. Yapılanlara ve yapılacaklara bakıyoruz. Hiç mantıklı şeyler olduğuna kamuoyu inanmıyor. Biri çıkıp diyor ki: ‘Taş ocağı satın alacağız ve Kocaelispor’u bu işin üzerinden kurtaracağız’. Bu işe belediyenin destek verdiğini belirtiyor. Validen yardım geleceğini söylüyorlar. Bakıyoruz kimsede ses seda yok. 1 trilyonun yolda olduğu söyleniyor. Bakıyoruz ortada ne fol var, ne yumurta. Herkes de bir kafadan ses çıkıyor.
Futbolcu arkadaşların eve gidecek yol paraları yok. Ayaklarında arabası olanlar da tek araca binerek tasarruf ediyorlar.

Tesislerde yemek yok. Çorba ile günü geçirdiklerini ben şahsen biliyorum. Hepsinin aileleri ve çocukları var, buna rağmen Kocaelispor sevgisi ağır basıyor. Anlıyorum ki Kocaelisporumuz bu halde dahi olsa bir marka olduğunu gösteriyor. Sırp futbolculara olan borç nedeniyle pisipisine 6 puan siliniyor. Samimi bir şekilde bu olayın üzerine gidilse ne Kocaelispor‘un ne puanı silinirdi, ne de küme düşme tehlikesi karşımıza çıkardı.”

Kimse birşey yapmıyor
Bir hayli dolu olduğu gözlenen Murat Öztürk düşüncelerini aktaramaya şöyle devam ediyor:
-Kocaelispor için bu kentte hiç kimse hiçbir şey yapmıyor.
Herkes sadece ve sadece konuşuyor, ahkam kesiyor.
Kocaelispor‘da şu an yaşananların hepsi yalan, hepsi düzmece. Sanki Dallas dizisini çeviriyoruz bu şehirde. Bir şeyler yapmaya çalışan sadece taraftarlar. Bu kentte yeşil siyahlı taraftarlar tuttukları arabalarla erzak topluyorlar, tesislere götürmek adına.
Bir taraftar ortaya çıkıyor, futbolculara erzak parası topluyor.

Ancak eski başkanlar hala çıkıp tesislerin tüm giderlerini cebimden karşılıyorum açıklamasını yapıyor.
Soru-1:Tuğla kampanyasından kaç lira toplandı, nereye harcandı?..
Soru-2: Kombine biletlerden kulübün kasasına kaç lira geldi, nereye gitti?
Soru-3: Kaç loca satıldı ve ne kadar gelir elde edildi?
Soru-4: Kocaelispor için hangi yöneticiye ne kadar kredi çektirdiniz?
Soru-5: Yönetim kurulu üyeleri ne kadar verdi, hangisine geri ödemede bulunabildiniz?
Bunların hepsi taraftar olduğumuz dönemde bizim için devamlı kafamızda kalan sorulardır. Bakıyoruz kağıt üzerinde bir şeyler yazılmış çizilmiş ama bunlar hiç kimseyi tatmin edecek düzeye gelmemektedir. Bizler yönetime talip olduğumuz gün Sayın Belde Aş genel müdürü Kemal Yazıcı çıktı, tüm borçları aslanlar gibi açıkladı.

BİZİM DÖNEMİMİZDE VERİLMEYECEK HESAP OLMAYACAKTIR
Yönetimde neler yapmayı planlıyorsunuz?
Kimsenin bizim dönemimizde verilmeyecek hesabı olmayacaktır. Şeffaf bir yönetim olduklarını ve titizlikle hazırlanan bir yönetim olarak çıktık bu kulübe sahip olduk. Bu saatten sonra herkesin bize ve takıma sahip çıkması gerekiyor. Bir cenaze devraldık. Bu cenazeyi kaldırmak bizim boynumuzun borcu olmaktadır. Herkes internetten hangi paranın nereye gittiğini neler ödendiğini görecek ve bilgilenecek. Kocaelispor bizim sevdamızdır. Küçük yaşlardan itibaren maçlara gider bu takımda taraftar olarak izlerdik şimdi bize görev verildi. Benim için büyük bir onurdur. Bunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Kocaelispor maçları olduğu zaman bizim içim Pazar günleri gelmek bilmezdi. Babamla beraber maça gitmek için sabahın erken saatlerinde kalkar heyecanla stadın yolunu tutardık. O atmosferi yaşamak en büyük zevkimdi. Eski resimlere bakıyorum. Baturmanlar, Gürbeyler, şimdiki teknik direktörümüz Soner hoca, Ceyhunlar, Erhan Aslanlar, Olcay Danacılar vb. Hepsi bu takımın milatlarıdır. Hiç kimse onları görmezlikten gelemez, yok sayamaz. Zamanında kendilerine çok haksızlık yapıldı. Yapılmaya da devam ediliyor. Kocaelispor’un bu saatten sonra dışarıya para dağıtacak bir lüksü yok. Hiç kimse de böyle bir şey beklemesin. Alt yapı ile geleceğin Kocaelispor’unu hazırlamaya çalışacağız. Belki ilerleyen zamanlarda imkanlar elverse takviyeler yapılabilir. Ama bu böyle bilinsin yeni Ceyhunlar, Baturmanlar, Gürbeylere ihtiyacımız var. Kurtuluşumuz da budur. Herkesin gördüğü gibi takımımız gençlerle yoluna nasıl devam ediyor. Ve izlemeye devam ediyor. Hiç kimse bu gençlere güvenmiyordu. Ama hepsi ağabeyleri ile beraber neler yapacağını göstermektedir.

Yönetimde gerçekten görev almak istemedim. Daha önce İzmitspor’dan dolayı 90 bin lira gibi bir borç çıktı. Biz ticaretle uğraştığımız için hesaplarımıza el kondu. Çok büyük sıkıntılar yaşadık çözene kadar. Birileri top oynayacak kendileri para kazanacak, bir yerlere gelecek dedik, ama kendimizi ateşe atmışız. O zaman bir daha bu tarz profesyonel kulüplerde görev almayacağım dedim. Fakat bize görev verdiler, sevdamız olan kulübümüzü kapatmak çok kolay olmayacağını düşünerek görev aldık. Allah yardımcımız olsun. Bu işin içinden yüz akımızla çıkacağımızdan eminim herkesin desteğini bekliyoruz.”

08 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR