“Yapılan, vicdansızlıktır”

Tüm Bel-Sen, Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye teşkilatının “Maktu Mesai” ödemesi ve buna ek olarak yemek yardımının kesilmesine tepki gösterdi...

BÜYÜT

Tüm Bel-Sen, Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye teşkilatının “Maktu Mesai” ödemesi ve buna ek olarak yemek yardımının kesilmesine tepki gösterdi

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel –Sen) adına dün açıklama yapan Tüm Bel-Sen Başkanı Erdal Karakuş, Büyükşehir Belediyesi tarafından aralık ayı içerisinde itfaiye teşkilatının “Maktu Mesai” ödemesi ve buna ek olarak yardımının kesilmesi hakkındakonuştu. Karakuş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AKP Hükümeti ile açık işbirliği yapan “Sarı Sendika” Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi ile kol kola girerek, 2008 yılından bu yana yüzlerce arkadaşımızın ek ödemesini kesmiştir. Bu yetmezmiş gibi bu kentte her türlü riski ve hatta ölümü göze alarak yangına giden İtfaiyeci arkadaşlarımızı sürgüne yollayarak aylarca eziyet etmişlerdir” dedi.

MAKTU MESAİ ÖDEMESİ KESİLDİ
Karakuş, “Büyükşehir Belediyesi bütün bunlarla doymamış olacak ki içinde bulunduğumuz aralık ayı içerisinde İtfaiye teşkilatında çalışan bir grup üyemizin her itfaiyecinin hakkı olan “Maktu Mesai” ödemesini ve buna ek olarak yemek yardımının bir kısmını kesmiştir”

‘YAPILAN VİCDANSIZLIKTIR’
“Arkadaşlarımızın mağduriyeti bugün için aylık ortalama 900 TL’dir.(280 TL Maktu Mesai+140 TL Yemek Yardımı + 440 TL Sosyal Denge Ödemesi) Yani aynı yangına giden iki itfaiyeci arkadaşımızdan biri diğerinde her ay 900 TL eve daha az ekmek götürecektir. Bu ekmeğin vebalini Kocaeli Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Yapılan bu işlem hukuksuzluktur ve dahası vicdansızlıktır” dedi.

‘İZGAZ’IN SATIŞINDAN ELDE EDİLEN PARA NEREDE?’
Açıklamasına devam eden Karakuş, “İzgaz’ın satışından elde edilen yüz milyonlarca doların nereye ve ne şekilde harcandığı Kocaeli kamuoyuna izah edilemezken; Büyükşehir Belediyesinin bu işlemi tasarruf tedbiri olarak izah etmesi ayrı bir komedidir”

‘HUKUKİ SÜREÇ BAŞLAYACAK’
“Sendikamız Tüm Bel-Sen bu konu ile ilgili olarak derhal hukuki süreç başlatacaktır. Yapılan bu haksızlıklara asla teslim olmadık ve olmayacağız. Anlaşılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bütün hedefi ve projesi kimi nasıl ve ne zaman emekliliğe zorlayacağı, baskı yapacağıdır”

‘EMEKÇİLERE HAKKI OLANI VERİN’
“Torba yasayı kullanarak yüzlerce işçi arkadaşımızı kurum dışına atan bu zihniyet, memur söz konusu olduğunda da bu tip uygulamaları hayata geçirmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine sesleniyoruz. Siz emekli sandığı mısınız? Bırakın emekçiler kendilerine verilen yasal süreler içerisinde onurlu ve hak ettikleri şekilde çalışsınlar” dedi.

24 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR