Uzunoğlu MİA’ya sahip çıktı

AKP İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu “MİA Projesi 2007 yılında başlamıştır. Bu ileri ülkeleri yaptığı projelerden bir tanesidir. Kentte cazibe merkezl...

BÜYÜT

AKP İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu “MİA Projesi 2007 yılında başlamıştır. Bu ileri ülkeleri yaptığı projelerden bir tanesidir. Kentte cazibe merkezleri oluşturuluyor. Ekonomik etkiyle değişiyor. Güzel bir projedir” dedi.

AKP İl yönetici Nuri Güney tarafından yeniden hizmete açılan Marina Kafe’ye İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu ve Başkan Yardımcılarından Hüseyin Demir konuk oldu. Kahvaltı sonrasında açıklama yapan İl Başkan Vekili Uzunoğlu “İl başkanımız ile diğer il başkanları arasında oluşan diyalog kent siyaseti için çok önemlidir. Bu kentte siyasilerin bir araya gelebilmesi çok önemlidir. Siyaset doğru zeminde yapılmaya başlamaktadır. Siyaset Akademisi bunun biraz daha gelişmişidir. Toplumda siyasete ilgi duyan herkesin katılacağı bir yerdir. Herkese duyurma noktasında gereken çalışma yapılmaktadır. Üniversite gençlerinin ilgi göstermesini bekliyoruz. Birçok yerde kayıtlar yapılmaktadır. Bu kişilerin bir çoğu medyada yer almak istemiyorlar. Hedefimiz 500’e ulaşmaktır. Pazartesi – Cuma saatlerinde olacak. 18.00 – 20.00 arasında eğitim verilecek. 8 hafta sürecek. Dereceye girenlere sertifika alacaklar.

MİA PROJESİ
MİA projesiyle ilgili bilgi veren Uzunoğlu “Merkezi İş Alanı (MİA) Projesi 2007 yılında başlamıştır. Bu ileri ülkeleri yaptığı projelerden bir tanesidir. Kentte cazibe merkezleri oluşturuluyor. Ekonomik etkiyle değişiyor. Güzel bir projedir. Gelen talepler doğrultusunda şekillenecektir. Kocaeli’nin 50-100 yılına hitap edecek şekilde hazırlanıyor. Bir ufuk olacaktır. Kentin yardımcı olması gerekiyor. Onu zamanla göreceğiz. Birçok ülkede oluşturulmaktadır. Normal şartlarda kimse ilgi göstermezken, gereken yatırımlar yapılması önemli bir kazanım oluyor. Bizim buna ihtiyacımız var. Kocaeli’nin buna ihtiyacı vardır” açıklamasında bulundu.

MARİNA KAFE AÇILDI
AKP İl yönetim kurulu üyesi, Siyaset Akademisi Koordinatörü Nuri Güney tarafından Marina Kafe yeniden hizmete açıldı. Sahil kesiminde sık sık yaşanan su baskınları sonrasında yıkılmasına karar verilen Marina Cafe yeninden yapıldı. Kapalı alanı 540 metre kara toplamda 700 metre kare alan üzerine yapılan kafede 600 kişiye aynı anda hizmet verilebilecek. Her akşam canlı müzik olacak kafede sabah kahvaltısından sıcak yemeklere, nargile keyfinden, soğuk ve sıcak içeceklere geniş bir yelpazede hizmet verilecek. 25 kişinin istihdam edildiği iş yerinde 08.00 – 12.30 arasında hizmet verilecek. Ramazan ayında ise iftar ve sahurda yemek hizmeti verilecek.

23 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR