Doğantepe Köyü’ne ye Başiskele Belediyesi ve İzgaz ortaklığında doğalgaz

Başiskele’ye bağlı Doğantepe Köyü’ne Başiskele Belediyesi ve İzgaz ortaklığında doğalgaz geliyorBaşiskele’ye bağlı 520 haneli, Kocaeli’nin en büyük kö...

BÜYÜT


Başiskele’ye bağlı Doğantepe Köyü’ne Başiskele Belediyesi ve İzgaz ortaklığında doğalgaz geliyor
Başiskele’ye bağlı 520 haneli, Kocaeli’nin en büyük köyü olan Doğantepe’ye doğalgaz geliyor. Başiskele Belediyesi ve İzgaz ortaklığında gerçekleştirilen yarım milyonluk yani 500 bin TL’lik yatırımın ayrıntılarını anlatmak üzere proje ortakları dün Paşadağ Alabalık Tesisleri’nde bir araya geldi. Doğantepe Muhtarı Mustafa Öztürk’ün mekanı olan tesiste Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, İzgaz’dan Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gökalp Özkök, Ticari Destek Müdürü Güray Oruç, Proje ve Yapım Müdürü Serkan Yeğnidemir, Doğantepe Muhtarı Mustafa Öztürk, Paşadağ Mahalle Muhtarı Murat Örçen ve yetkililer hazır bulundu.
“SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”
İlk olarak söz alan Hüseyin Ayaz, Kocaeli’nin en büyük köyü olan Doğantepe’ye doğalgazın gelmesinin önemli bir gelişme olduğunu kaydederek, “Birkaç ay içerisinde çalışmalar tamamlanarak isteyen haneye doğalgaz hattını bağlayacağız. Doğalgazın gelmesi için maliyetin yarısını biz karşıladık. Doğantepe halkının doğalgazdan istifade edebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Büyük bir köy olan Doğantepe seçimlerden sonra da mahalle olacak. Bu yatırım kapsamında sık sık toplantılar yaptık, çevreyi gezdik. Sizlerin yanınızdayız demiştik ve sözümüzü tuttuk” dedi.
“KASIM’A KADAR ANA HATLAR BİTECEK”
Ardından konuşan Mehmet Gökalp Özkök ise belediye ve İzgaz işbirliğiyle örnek bir projenin hayata geçiriliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Karşılıklı fedakarlıklar sonucu, koordineli bir çalışmayla bu projeyi hayata geçiriyoruz. Doğantepe’ye iki bayramı aynı anda yaşatacağız. Yarım milyonluk bir yatırım. Önümüzdeki hafta çalışmalara başlayacağız. Kasım ayına kadar da ana hatlar bitmiş olacak. Bu projenin diğer belediyelere de örnek olmasını istiyoruz” dedi. Son olarak konuşan Ali Partal da projenin hayırlı olmasını dileyerek, “Çok güzel ve örnek bir proje dedi.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR