Odabaş“Devlet, esnafa terör estiriyor”

      Devletin çıkardığı yasa ve yönetmelikler kapsamında yapılan denetimleri ve kesilen cezaları eleştiren Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MA...

 

 

 

Devletin çıkardığı yasa ve yönetmelikler kapsamında yapılan denetimleri ve kesilen cezaları eleştiren Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, devletin satacağı bir şeyi kalmadığı için dolaylı vergiler ve cezalarla bütçeyi artırmaya çalıştığını ileri sürerek, “Esnaf üzerinde devlet terörü estiriliyor” şeklinde konuştu.

PATLAMA NOKTASINA GELDİLER

Sözlerini sürdüren Bahri Odabaş, “Devletin masa başında çıkarttığı yasa ve yönetmelikler kapsamında yapılan denetimler, yazılan astronomik cezalar nedeniyle firmalar, patlama noktasına geldi. İstihdamın yaklaşık yüzde 70’ini, üretimin ise yaklaşık yüzde 95’ini karşılayan esnaf ve işadamlarımızı bu derece bunaltırsanız bindiğiniz dalı kesmiş olursunuz” dedi.

SİNDİRDİKLERİNİ ZANNEDİYOR

Görüştüğü esnafların çoğunun işyerlerini kapatmak için çareler aradığını da kaydeden Odabaş, “Bu gidiş çok kötü bir gidiştir. Kimseye ihtiyacı olmadığını zanneden AKP yöneticileri, insanları korkutup sindirdiklerini zannediyor. Çoğu kişi ve kurum daha fazla perişan olmamak için sessiz kalmayı tercih ediyor” ifadelerine yer verdi.

HER KURUM KESİYOR

İktidar olanların devleti telafisi olmayan güç duruma sürüklediklerini de dillendiren Bahri Odabaş, “İleriki günlerde hangi kurumların hangi miktarlarda cezalar yazdıklarını, belgeleri ile açıklayacağım. Eskiden cezalar genellikle polis tarafından kesilirdi, şimdi tarım il ve ilçe müdürlükleri, Çalışma Bakanlığı başta olmak üzere her kurum ceza yazıyor” dedi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Bahri Odabaş son olarak, “Devletin satacağı bir şeyi kalmadığı için dolaylı vergiler ve cezalarla bütçeyi artırmaya çalışıyor; fakat bu sistem yakında çökeceğe benziyor. Diğer sivil toplum kuruluşlarının da kafalarını kumdan çıkararak gerçekleri haykırmalarını aksi takdirde korkunun ecele fayda vermeyeceğini öneririm” şeklinde konuştu.                                                                                    

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR