Kocaeli Devlet Hastanesi görüntülemede çağ atladı

Hastalıklarda teşhisin belirlenmesi ve tanının koyulması için görüntülemenin ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. Hastanelerin üzerinde du...

BÜYÜT

Hastalıklarda teşhisin belirlenmesi ve tanının koyulması için görüntülemenin ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. Hastanelerin üzerinde durduğu konuların başında da görüntüleme hizmetinin ivedi bir şekilde hastalara sağlanması geliyor. Kentin en yoğun hastanesi Kocaeli Devlet Hastanesi de bu anlamda olağan üstü bir çaba sarf ediyor. Günübirlik tomografi ve ultrasonun çekildiği hastanede çok kısa bir süre içerisinde MR sonuçları hastanın elinde oluyor. Hastanenin Radyoloji uzmanları, teknisyenleri ve tıbbi sekreterleri teşekkürü fazlası ile hak ediyor.

TOMOGRAFİ VE ULTRASON GÜNLÜK ÇEKİLİYOR

Yıllar önce kuyruklardan geçilmeyen hastanelerde vatandaşlar özellikle MR, tomografi ve ultrason hizmeti alabilmek için aylarca bekleyip randevu sıralarının gelmesini iple çekiyordu. Kentimizin en yoğun hastanesi olan Kocaeli Devlet Hastanesi bu anlamda resmen çağ atladı. Hastanede tomografiler ve ultrasonlar günlük çekiliyor ve sonuçları çok kısa bir süre içerisinde hastalara ulaştırılıyor. MR ve diğer görüntüleme hizmetlerinde de Kocaeli’nde en hızlısı olan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Radyoloji Uzmanları, radyoloji teknisyenleri ve tıbbi sekreterleri her türlü övgüyü fazlası ile hak ediyor.

ONLARA HAKSIZLIK ETMEYELİM

Ancak bazı basın organlarında yapılan asılsız ve gerçek dışı haberler işlerini özverili bir şekilde yapan sağlık çalışanlarının canını bir hayli sıkıyor. Gazetecilerin bu tür haberleri kamuya duyurmadan önce mutlaka sağlıklı bir şekilde olayı yerinde incelemesi ya da elinde somut bir belge olması gerekiyor.

24 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR