Büyükşehir’de ilk yardım eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi verdiği eğitimlere ilk yardım eğitimleri ile devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı personele...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi verdiği eğitimlere ilk yardım eğitimleri ile devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı personele ilk yardım yönetmeliği çerçevesince iş sağlığı ve güvenliği yönetmenliği adı altında fuarda bulunan dernekler binasında ilk yardım ve iş sağlığı konulu eğitim verildi.

UZMAN DOKTOR TARAFINDAN
İlk yardım derslerini uzman doktor Dr. İsmail Dağcı ve sağlık teknikeri tarafından verildi. Cansız manken üzerinde uygulamalı olarak suni teneffüs kalp mesajı gibi ilk yardımda ilk olarak yapılacak sağlık teknikleri gösterildi. Ayrıca uzman doktor personele cansız manken üzerinde sağlık tekniklerini uygulatarak daha kolay öğrenmelerini sağlandı.

SERTİFİKA VERİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan eğitime katılan 72 kişi personel. Eğitimin sonunda tüm katılımcı personele ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ sertifikaları verildi. Eğitimler, personelin iş ve özel yaşamlarında karşılaşabilecekleri acil durumlarda müdahale etme ve gerekli yardım ekipleri gelene kadar soğukkanlılıkla olay yerini kontrol altında tutmayı sağlamaya yönelik olarak yapıldı.

30 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR