MÜSİAD'dan finansal sorunlara çözüm önerileri

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, “Şirketlerin ödeme-finans güçlükleri ve yeniden yapılandırma” konulu bir seminer progr...

BÜYÜT

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, “Şirketlerin ödeme-finans güçlükleri ve yeniden yapılandırma” konulu bir seminer programı düzenledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen programın sunumu Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın  Dekan Av. Prof. Dr. Seyithan Deliduman tarafından gerçekleştirildi.

 

Gebze Müftüsü Şaban Apaydın ve Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr Nihat Kaya'nın da katıldığı program, MÜSAİD Gebze şube üyeleri, MÜSİAD Gebze Gençlik Kurulu üyeleri ve geniş davetli katılımı ile gerçekleşti. Yaklaşık iki saat süren toplantı,  Gebze Müftülüğü'nde görevli imam Yakup Işık’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti, MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Serkan Beyaz'ın program takdimi ve MÜSİAD Gebze Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt'un açılış konuşması ile başladı.

 

Sunumu gerçekleştiren Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Av. Prof. Dr. Seyithan Deliduman, şirketlerin mali tablolarındaki olumsuz değişikliklerde yapılması gerekenleri ve yeniden yapılandırma, iflas erteleme ve kondardato konu alt başlıkları ile anlattı. T.T.K’nın yeni düzenlemeler ile finansal darboğaza giren sermaye şirketlerine iflas erteleme konusunda ciddi anlamda kolaylıklar getirildiğini belirten Deliduman, işletmelerin sıkıntılı durum süreçlerinde önceden planlama yapmaları gerektiğine vurgu yaptı. İşletmelerin genelde kredi ile finanse olduklarını sıkıntılı durumlarda en son yapılması gerekenin iflas erteleme yoluna gidilmesi olduğunu belirtti. Şirketlerde finans bulma, kısa vadeli borçlanma, basiretli iş adamı olma gibi birçok çarpıcı konuya değinilen seminer, soru-cevap kısmı ile devam etti. Seminer sonundaki çay sohbetinde de üyeler ve davetliler Av. Prof. Dr. Seyithan Deliduman ile özel sorularına cevap alma fırsatı buldular.

 

MÜSİAD Gebze Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt Sunumu Yapan Prof. Dr. Seyithan Deliduman ve katılımcılara teşekkür ederek, seminer programlarına devam edeceklerini belirtmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile program sona erdi.

05 Ocak 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR