Ceyhan’ın hedefinde Tarhan ve Konca vardı!

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Genel merkez kurultayını geride bıraktıkları...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Genel merkez kurultayını geride bıraktıklarını dile getiren Ceyhan, bütün delegeler olarak kongreye tam katılım sağladıklarını söyledi.

 

750 GENÇ GİTTİ

Ülkenin zor günlerden geçtiğini dile getiren Ceyhan, “Şehit haberlerimiz var. Kongremiz de bu yüzden hassas bir şekilde yapıldı. 40 otobüs ile Ankara’ya gittik. 750 gencimiz salonda hazırdı. Onlarla gurur duydum. Koca salonun coşkusunu Kocaeli sağladı. Başbakanımız da Kocaeli’ye teşekkür etti. MKYK’da Kocaeli’den bir ismin girmesini istedik. Ancak isimle ilgili bilgimiz olmadı. Teşkilatın abisi Zeki Aygün listede bulundu ve en fazla oy alan kişilerden biri oldu. Yedek listede İsmail Karaosmanoğlu ve Zafer Çubukçu bulundu. Kocaeli teşkilatları da son 7 aydır TPS’de birinci durumda” dedi.

 

KOCAELİ’NİN BAŞARISI

Kocaeli’nin Ankara’da ciddi bir ağırlığının olduğunu dile getiren Ceyhan, şöyle konuştu: “Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül, MKYK üyemiz Zeki Aygün var. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık bulunuyor. Yedek listede iki isim var. Kocaeli’nin ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevleri kuruldu. Kocaeli teşkilatı olarak iki başkan yardımcısı görevlendirmesi yapılacak.”

 

TANITIM YAPILACAK

Milletvekili aday tanıtımının 22 Eylül’de genel merkez tarafından yapılacağını kaydeden Ceyhan, daha sonra gündemdeki terör olaylarına değindi. Ceyhan, “Terörle kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Fakat muhalefet partileri PKK ve HDP’nin değil, AK Parti’nin suçlu olduğunu söylüyor. Suçlu olmadığını, AKP’nin suçlu olduğunu dile getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

 

KONCA’YA GÖNDERME

HDP’li AB Bakanı Ali Haydar Konca’ya da tepki gösteren Ceyhan, “Bugün güvenlik gerekçesiyle gezemiyorsa sorumlusu kendisidir. Sözleri ve fikirleri bunu sağlamıştır. Barış söylemlerinin ne kadar boş olduğunu görüyoruz. Biz bu kentte rahatlıkla geziyoruz. İki taşa verdikleri saygıyı şehitlerimize de göstermeliler. Böyle bir ümidimiz yoktur. Teröriste gerilla demeye devam ettikleri müddetçe bir şey değişmeyecek. Doğudaki terörün sorumlusu teröristlerdir” dedi.

 

PAPAĞAN TARHAN

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından dile getirilen 400 milletvekili söylemlerine de sert tepki gösteren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 oy ile seçildi. Herkesin izlediği bir kanalda söylenmeyen bir lafın söylenmiş gibi lanse edilmesi abesle iştigaldir. Tarhan papağanlıktan vazgeçsin. Bir dergi tarafından ortaya çıkarılan resim en hafifinden ahlaksızlıktır. Biz Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve mücadele eden güvenlik güçlerimizi kimseye yedirmeyeceğiz. 1 Kasım’da Osmanlı tokadı millet tarafından vurulacak” Serkan BORLAK

14 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR