Fuardaki gölette yosun temizliği yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kocaeli Fuarı’ndaki gölette yo...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kocaeli Fuarı’ndaki gölette yosun temizleme çalışması yapıldı. Göletteki yosunları amfibik sulak alan aracıyla temizleyen ekipler, çalışmalarını titizlikle yürüttü. Göleti amfibik araçla tarayan ekipler gölden 3 buçuk ton yosun temizledi.


3 BİN 500 KİLO YOSUN TEMİZLENDİ

Amfibik sulak alan taşıtının uçuna takılan yüksek uçlu tırmık aparatıyla gölette yosun temizliği yapan ekipler, göletten 3 buçuk ton yosun çıkardı. Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere 2 gün boyunca Kocaeli Fuarı içerisindeki gölette yosun temizliği yapan ekipler, çalışmalarını tamamlayarak göleti temiz bir hale getirdi.

 

HEM KARADA HEMDE SUDA GİDEBİLİYOR

Kocaeli Fuarında bulunan suni gölet, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürlüğü tarafından kullanılan amfibik araçla yosunlardan temizlendi. Hem karada hemde suda gidebilen amfibik araçla yosunlardan temizlenen gölet tertemiz bir hale geldi. Deniz ve göl kıyılarında, bataklık ve sazlıklarda saz ve ot biçme, toplama, tırmık ve kepçe kullanmak suretiyle tarama faaliyetinde bulunarak yardımcı ekipmanlarıyla gölet ve denizde temizlik yapma kabiliyetine sahip amfibik araç, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından deniz kenarı ve göletlerde temizlik amacıyla kullanılıyor.

25 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR