İSU’da görüşmeler başladı

Dört maddenin geçtiği ilk görüşmelerde konuşan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Biz, “her zaman çalışan hakkını alsın; fakat hizmet üretilsin ve aldığ...

BÜYÜT

Dört maddenin geçtiği ilk görüşmelerde konuşan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Biz, “her zaman çalışan hakkını alsın; fakat hizmet üretilsin ve aldığı ücretin de hakkı verilsin” istiyoruz. Bu sözleşmede iki tarafta da sendika var. Sonuç odaklı güzel bir sözleşme sürecinin geçeceğini düşünüyoruz. İnşallah hayırlı olur” dedi.

 

KARŞILIKLI ANLAŞMA

 İSU Genel Müdürlüğü adına görüşmeleri sürdürecek olan Yerel Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun da “Yapılacak görüşmelerde karşılıklı teklifler olacak ve düzenlemeler yapılacak. Parasal konularda da koordineli olarak teklifler sunulacak. İnşallah daha önceki sözleşmelerde olduğu gibi masada karşılıklı anlaşma ile sözleşmeyi bitirmeyi  umuyoruz.”dedi. Yapılan konuşmaların ardından İSU Genel Müdürlüğü’nde çalışan 854 işçiyi ilgilendiren ve 2015-2016 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesi basına kapalı olarak yapıldı. Toplam 60 maddenin görüşüldüğü toplantıda 5 madde geçti.


TOPLANTIYA KATILANLAR

İSU Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Genel Müdür İlhan Bayram’ın yanı sıra Yerel Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İSU Genel Müdür Yardımcısı Aziz Temiz, Hukuk Müşaviri Suat Torlak, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Hasan Fitoz ile Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile işçi temsilcileri katıldı.

15 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR