AKP Derince İlçe Kadın Kollarında Hülya Akdilek seçildi

AKP Derince İlçe Kadın Kolları kongresinde atama sonrasında göreve gelen Hülya Akdilek, seçilerek başkanlık koltuğuna oturdu.  AKP’de kadın kolları ko...

BÜYÜT

AKP Derince İlçe Kadın Kolları kongresinde atama sonrasında göreve gelen Hülya Akdilek, seçilerek başkanlık koltuğuna oturdu.
 
 
AKP’de kadın kolları kongrelerine start verildi. Kadın kollarının Derince İlçe Kadın Kolları kongresi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yapıldı. Kongreye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün Güner Ergün, AKP Milletvekilleri Sibel Gönül, Zeki Aygün eşi Şükran, İlyas Şeker, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ve partililer katıldı.
 
Kongrenin açılış konuşmasını Derince İlçe Başkanı Hülya Akdilek yaptıktan sonra sinevizyon eşliğinde yapılan çalışmalar anlatıldı. Sinevizyonun ardından Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar konuşma yaptı. Başkan Alemdar’ın ardından AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel söz aldı. Tunçel “15 Ekim tarihine kadar ilçe kongrelerimiz tamamlanacaktır. Genel merkezimiz tarafından belirlenen bir tarihte il kongresi yapılacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde kongreler yapıyoruz. AKP iktidarı ile kadınlarımız haklarına kavuşmuşlardır. Kadınlarımız bende bilirim demeye başladı. AKP iktidarı ile mecliste vekil sayısı yüzde 14 seviyesine ulaşmıştır. Kadınsız siyaset olmayacağını söyleyen Başbakanımızdır. Ülke genelinde teşkilatlanmada 3’nsü sırada yer alıyoruz. Kadınlarımız her ailenin birleştiricisidir” dedi.
 
 
AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ise “Kadın kollarının kongreleri Derince ilçesinden başlamıştır. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan yolumuza devam ediyoruz” derken, AKP Milletvekili Zeki Aygün “10 yıldır siyaset hayatımda kadınlarımızın heyecanını yakından gördüm. Yapılan hizmetler biliniyor. Bu hizmetlerin en büyük harcı kadın kollarımızdır. Kadınlarımız evlerinde işlerini bırakarak buraya gelmektedir. Bu başarının altında sevgi vardır. Biz gazetede sevgisizlik yakınan partileri okuyoruz. Millete hizmet etmek için yarışıyoruz. Başbakanımızın elde edilen başarıda büyük emeği vardır” açıklamasında bulundu.
 
 
AKP Milletvekili İlyas Şeker “Kadınlarımızın büyük katkılarıyla hizmetler yapılmaktadır. Bu hizmetlerin halka anlatılması kadın kolları sayesinde olmaktadır. Başarıların anahtarı kadın kollarıdır. Kadın kollarımız olmasaydı bu başarı elde edilmezdi. Kadın kolları teşkilatımızın eli ve kollarıdır” derken, AKP Milletvekili Sibel Gönül “Kadınlarımızın ve çocuklarımızın sorunlarını bilerek yola çıktık. 2 Milyon üyesi ile dünyanın en büyük STK üyesiyiz. En büyük kadın hareketi durumundayız. Ülkemizin her anlamında elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Kadınların siyasette ki önemi görülmektedir. Mecliste yüzde 14 seviyesine çıktıysak yeri yönetimlerde hedefimiz yüzde 10 seviyesine çıkmaktır. Kocaeli yerel yönetimlerde kadın sayısı bakımında önemli yerde olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “Kongreler çok sancılı olabilir. Ancak bizim partimizde olmaz. Gençlik kolları kongreleri derince ilçesinden başladı kadın kolları da derince ilçesinde başladı. Kongrelerde kaybeden yoktur. Herkesle birlikte siyaset yapıyoruz. Üye olan herkesin en önemlisi AKP üyesi olmasıdır. Üyelerimizin tilte ihtiyacı yoktur. Derdimiz Türkiye sevdasıdır. Bizim söylediklerimizi dinlese diğer partiler kendilerine yol belirlerler. Başbakanımızı gururla izliyoruz” dedi.      
 
 
AKP DERİNCE İLÇE KADIN KOLLARI LİSTESİ
Hülya Akdilek (Başkan)
Altınay Denizli
Hatice Özecik
Zeliha Karagöbek
Hatice Akkaş
Emine Hamsi
Sibel Kaya
Halide Topal
Hacer Günç
Ayfer Karadeniz
Züleyha Uslu
Fatma Akarsu
Nuray Gündoğdu
Nazmiye Çetin
Fatoş Kanak
Halime Gökdemir
Merve Karaaslan
Zehra Kayır
Gülşen Bay
Sevgi Kaya
Derya Akkaya
Nevin Ağar
Gülşen Akbulut
Ayşe Oluklu
Ebru Bulun
Azize Elmasel
Sevgi Kesen
Münevver Kocaman
Nilüfer Bingöl
Ziynet Azaklıoğlu
 
İL DELEGE LİSTESİ
Hülya Akdilek
Aysel Eryürek
Nihal Alemdar
Okşin Beçet
Serpil Korkmaz
Altınay Denizli
Hatice Özecik
Zeliha Karagöbek
Fatma Akarsu
Sibel Kaya
Halide Topal
Hacer Günç
Züleyha Uslu
Satı Sarıkaya
İlknur Atasoy
Ayşe Kahveci
Hülya Doğan
Emine Sebahat Sarı
Aysel Burak
Tuğba Yiğit
Ayfer Karadeniz
Hatice Akkaş
Yeliz İskender
Nazmiye Çetin
Fatma Mamat
Meriye Dalkılıç
Seyran Aydın
Elif Aydın
Fatma Taştan
Mihriban Zaloğlu
 

17 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR