Karaosmanoğlu’dan Hafızlara Umre sözü

Heyet Din görevlileri Dernek Başkanı ve Tevfik Hoca Cami İmamı olan ve Bu çalışmanın sorumlusu olarak görev yapan Tacettin Tarı karşıladı.   ÖĞRENC...

BÜYÜT

Heyet Din görevlileri Dernek Başkanı ve Tevfik Hoca Cami İmamı olan ve Bu çalışmanın sorumlusu olarak görev yapan Tacettin Tarı karşıladı.

 

ÖĞRENCİLER ZİYARETTEN MEMNUN KALDILAR

Başkan Ellibeş'i din görevlileri Dernek Başkanı ve Tevfik Hoca Cami İmamı olan ve bu çalışmanın sorumlusu olarak görev yapan Tacettin Tarı karşıladı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Karaosmanoğlu ve Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş ziyaretinde Hicret Erkek Hafızlık Kuran Kursundaki öğrencilerle sohbet etti ve hafızların kuran tilavetlerini dinledi. Yapılan ziyaretten çok mutlu olan Tacettin Tarı ve diğer din görevlileri özellikle Başkan Karaosmanoğlu ve Ellibeş’e dilek ve temennilerde bulundular.

 

Tarı, Hicret Erkek Hafızlık Kuran Kursu’nun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kursa 75 öğrencinin katıldığı, onlara eğitimin dışında sosyal faaliyetlerinde sağlanıldığını, öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin verildiğini akşamda evlerine servisle götürüldüğünü belirtti.

 

Bu projenin Kocaeli genelinde ilk olduğunu söyleyen Tacettin Tarı, Proje Taşımalı Sistemli Hafızlık kursu olduğunu, bu proje aynı zamanda Kocaeli için pilot bir proje olarak örnek teşkil edeceğini söyledi.

 

Hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere Başkan Karaosmanoğlu ve Ellibeş hediye olarak umre sözü verdi. Eksiklikler konusunda bilgi alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu çevre düzenlemesiyle ilgili talimat vererek gereğinin yapılması hususunda Hicret hafızlık Kursuna destek verdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Hicret Erkek Hafızlık Kuran Kursunun böyle bir proje ile çalışmalarına başlamış ve devamlılığından dolayı kutladı, Büyükşehir ve Gölcük Belediyesi olarak Çocuklarımızın bu mekânda daha verimli, huzurlu ve rahat bir hizmet almaları noktasında imkânlarımız ölçüsünde destek vermeye hazırız” dedi.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR