Makine sektörüne özel iş geliştirme toplantısı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Destekler, Proje ve Ar-Ge Komisyonu, makine sektörü için iş geliştirme ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. KOTO Sosya...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Destekler, Proje ve Ar-Ge Komisyonu, makine sektörü için iş geliştirme ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. KOTO Sosyal Tesisleri Beyt’ül Kebap Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya, KOTO yönetiminden Fuat Berna, Yusuf Ziya Uludüz, meclis üyeleri Alp Kayalar, Oktay Erişken, Baturhan Üretürk, makine iş kolunda faaliyet gösteren firmaların sahipleri ve temsilcileri katıldı.

 

“FİRMALAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının açılışında konuşan Komisyon Başkanı Volkan Yılmaz, “Komisyonumuz üye firmalarımızın devlet destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirilmesi ve azami ölçüde yararlanması görevini üstlenmiştir. Bunlara ek olarak firmalarımızın işlerini geliştirecek ön açıcı çalışmalar yapmaya ve bu yönde kamuoyu oluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

 

“ÜYELERE DESTEĞE HAZIRIZ”

Destek programını üyeleri ile paylaştıklarının altını çizen Başkan Yılmaz, “Tanıttığımız bu iki destek programından yararlanmak isteyen üyelerimiz için çalışmalara başlıyoruz. ‘KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek Programı’ ve ‘Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabeti Geliştirme Destek Programı’ kapsamında çalışma yapmak isteyen firmalarımıza oda olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 

“ÇABAMIZ SEKTÖRÜN GELİŞMESİ İÇİNDİR”

Makine sektörünün ilimiz ve ülkemiz için oluşturduğu katma değerin farkında olduklarını vurgulayan Yılmaz, “Bu yüzden sektörün gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Özel KOTO Arslanbey OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin branşlarını endüstriyel otomasyon teknolojileri, makine teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı olarak belirledik. Sektördeki ara eleman sorununun çözümüne lisemiz kanalıyla katkı sunacağız” şeklinde konuştu.

 

UR-GE HAKKINDA SUNUM

Yılmaz konuşmasını, ilimizdeki makine üreticilerinin bilinirliklerini ve iş hacimlerini artırmak amacıyla 8-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Doğu Marmara Yapı Teknolojileri ve Ürünleri, İnşaat Makineleri, Ekipmanları, Makine ve İş Makineleri İhtisas Fuarı’na (İNTEMAK’15) davet ederek sonlandırdı. Daha sonra ise KOSGEB Uzmanı Hakan Demirci, KOBİ’ler arasında ortaklık ve işbirliği kültürünün geliştirilmesi amacını taşıyan ‘İşbirliği-Güçbirliği Projesi’ hakkında, Ekonomi Bakanlığı Proje Uzmanı Ahmet Akan da, firmaların sektörel olarak yurtdışına açılmaları amacıyla yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Sunumların ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

04 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR