Başkan Doğan’a şiirli teşekkür

    İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Her Çocuğun Bisikleti Olsun” projesi tüm hızıyla devam ediyor. 3 yıldan beri öğrencilere ücretsiz bisiklet...

BÜYÜT

 

 

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Her Çocuğun Bisikleti Olsun” projesi tüm hızıyla devam ediyor. 3 yıldan beri öğrencilere ücretsiz bisiklet dağıttıklarını hatırlatan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bayraktar Köy Okulu’nda gerçekleşen dağıtım töreninde “İlk yıl 5.000, ikinci yıl 5.500 bu senede 4.850 öğrencimize bisiklet verdik. Hedefimiz İzmit’te her eve bisikletin girmedir” dedi.

“HAYALLERİ GERÇEK YAPIYORUZ”

Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini ve hizmetlerini insan odaklı bir şekilde planlayıp uyguladıklarını ifade eden Başkan Doğan “Bugün burada çeşitli zenginlik ve güzelliklere sahip olan köyümüzde çocuklarımızın hayallerini gerçek yapmak için bir aradayız. Kim ne dersin bisiklet her çocuğun hayalidir. Bu geçmişte de şimdi de böyledir. Ben çocukken mahallemizde bisikleti olan bir arkadaşımız vardı. Ben ve daha pek çok arkadaşımın bisikleti yoktu. Onun bisikletini izler hatta gece rüyamızda bisiklet görürdük. İşte biz çocuklarımız bizim yaşadığımız eksikleri yaşamasınlar diye, Bayrağımız, Cumhuriyetimiz ve değerlerimiz her açıdan eksiksiz yetişen bir nesle emanet edilsin diye çocuklarımız için çalışıyoruz. Onların eğitimine destek veriyor, onlar için sosyal olanaklar oluşturuyor, bisiklet dağıtıyor, tablet dağıtıyor ve eksiklerini tamamlıyoruz” dedi.

“YENİ DÖNEMDE BAMBAŞKA BİR İZMİT”

Başkan Doğan “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin köylerde başlattığı değişimi İzmit Belediyesi olarak sürdürecek, daha da ileriye taşıyacağız. Köylerimizin eksiklerini hızla tamamlayacağız. Köylerimizde kadınlarımız için istedikleri branşta kurslar açacak, tarıma destek verecek ve köylerimizin özelliklerini daha çok tanıtacak projeler gerçekleştireceğiz. Bayraktar çok güzel bir meydan projesi hazırladık. Bu meydan köylülerimiz tarafından çok amaçlı olarak kullanılabilecek” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE ÇOCUK OLSAYDIK”

Köylerinde gerçekleşen hizmetleri için İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür eden Bayraktar Köyü Muhtarı Metin Ortaç “Keşke ben de küçük olsaydım bana da bisiklet verseydiniz. Bisiklet dağıtımlarının bundan sonrada devam etmesini istiyor, devam edeceğinde inanıyoruz. Başkanımıza çocuklarımız bu mutluluğu yaşattığı için teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından gerçekleşen bisiklet dağıtımları sırasında Bayraktar Köyü Okulu 5- A sınıfı öğrencisi Ayşe Keser, Başkan Doğan için yazdığı şiiri okuyarak bisikletleri için Doğan’a teşekkür etti.

Bisiklet

Yürü yürü bitmez

Bisiklet ister hep çocuklar

Alan var alamayan

Boynunu büküp bakan var

 

Üzülmeyin artık çocuklar

Bizimde Bisikletlerimiz var

Bisikletle giderim her yola

Teşekkür ederiz Nevzat Doğan’a

07 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR