‘MARKA’ya sahip çıkın

ENGELLER ATLA AŞILIYOR Kocaeli'nde örnek ve yenilikçi uygulamaları hayata geçiren Kartepe Belediyesi'nin yeni bir projesi daha hayata geçiriliyor. K...

BÜYÜT

ENGELLER ATLA AŞILIYOR

Kocaeli'nde örnek ve yenilikçi uygulamaları hayata geçiren Kartepe Belediyesi'nin yeni bir projesi daha hayata geçiriliyor. Kartepe Belediyesi'nin "Engeller Atla Aşılıyor, Umutlar Taşınıyor" adlı projesi Doğu Marka Kalkınma Ajansı'ndan (MARKA) mali destek almaya hak kazandı. Engelli bireyler için geliştirilmiş rehabilitasyon yöntemlerinden biri olan atla terapi projesi ile Kartepe ilçesinde sağlık turizminin de geliştirilmesi hedefleniyor.

 

SPORLA REHABİLİTE SÜPER

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu paydaşlığında Kartepe Belediyesi'nin "Engeller Atla Aşılıyor, Umutlar Taşınıyor" adlı projesi MARKA'dan mali destek almaya hak kazandı. Kartepe Belediyesi'nin hayata geçireceği Atla Terapi Projesi ile kas ve gelişme hastalıkları, omurilik yaralanmaları, down sendromu, otizm, spastizm gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde atla terapi yöntemi kullanarak sağlık turizmini geliştirmek ve canlandırmak amaçlanıyor.

 

BİNİCİLİKLE TERAPİ YAPILIYOR

Kartepe Belediyesi'nin sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında engelli bireyler için geliştirilmiş rehabilitasyon yöntemlerinden biri olan at ile terapi hizmetini vatandaşlara sunuyor. Özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelerin gelişme çağındaki engelli çocuklarının atla terapilerinin sağlanacağı proje Kartepe Belediyesi ve proje paydaşları ortaklığında yürütülecek.

 

KOCAELİ'NDE İLK VE ÖRNEK PROJE

Kartepe'ye değer katacak bir projenin daha destek görmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Engelli bireylerin atla terapinin temel ilkeleri göz önünde bulundurularak, atla beraber vakit geçirebilmeleri ve atla iletişim kurmaları sağlanacaktır. Yine çocuklarımız ve gençlerimiz at biniciliğine teşvik edilecektir. Atla terapi yöntemine olan yoğun talep Türkiye'den ve yurt dışından insanların bölgemize gelmesini sağlayacaktır. Şehrimizde, atla terapi yöntemini ilk hayata geçiren belediye olduk. Projemiz, bölgemize örnek olacaktır. Kartepe Belediyesi yenilikçi ve çözüm odaklı uygulamaların şehrimizde hayata geçirilmesi için çalışmalarına devam edecektir" dedi.

27 Eylül 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR