Yücel Nazlı: Ağaçlandırma seferberliğiyle dünyada örnek bir ülke olduk

AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı Yücel Nazlı, Körfez Mimar Sinan Mah. Adnan Acarlar Sokaktaki ağaçlandırma törenine Belediye Başkanı İsmail B...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı Yücel Nazlı, Körfez Mimar Sinan Mah. Adnan Acarlar Sokaktaki ağaçlandırma törenine Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Mimar Sinan İlköğretim öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte katıldı.

Daha önce Kocaelili şehitlerin anısında 100. Yıl Hatıra Ormanı Gebze Beylik Dağında ağaç dikim törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe Başkanları öğrenciler ve AKP milletvekili aday adayı Yücel Nazlı katıldı.

Yücel Nazlı, 2011 yılında BM Ormancılık Forum ve Zirvesi'nin, ABD dışında ilk defa Türkiye'de yapıldığını, BM'nin, çölleşme ve erozyonla mücadele alanındaki COP 12 Eylem Planı ve Taraflar Konferansı'nın da Türkiye'de yapılmasına karar verildiğini söyledi. 17 Aralığı bahane eden muhalefetin değil ama yabancıların bunu takdir ettiğini kaydeden Nazlı, “Bu sayede Türkiye gerçekten dünya çapında ağaçlandırma seferberliğiyle dünyada örnek bir ülke olduk. İnşallah bu seferberlikler arka arkaya devam ediyor, devam edecek” dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili A.Adayı Yücel Nazlı, “Allah izin verirse Türkiye yemyeşil olacak. Bu konuda hükümetimiz kararlı. Ormanlarımızı daha da artırdı, korunan alanları artıracak. Bu konuda kararlı ve dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

02 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR