EMO şube seçimlerine demokrat mühendisler de aday

7–8 Ocak tarihlerinde genel kurulunu gerçekleştirecek olan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin yönetimine aday olan Demokrat Mühendis...

BÜYÜT

7–8 Ocak tarihlerinde genel kurulunu gerçekleştirecek olan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin yönetimine aday olan Demokrat Mühendisler önceki gün gazetemizi ziyaret etti

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nde 7-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek genel kurul ve seçimler öncesinde Demokrat Mühendislerin seçime girecek yönetim kurulu adayları ve denetleme kurulu adayları 13 Aralık 2011 Salı günü gerçekleştirilen Şube Danışma Kurulu tarafından oy birliği ile belirlendi. EMO’nun kuruluşundan günümüze kadar bütün yönetimlerde bulunan mevcut başkan Avni Haznedaroğlu ve birçok yönetim kurulu üyesi yeniden aday olarak belirlendi.

DAHA ETKİLİ BİR EMO
8 Ocak’da yapılacak olan seçimlerde meslek ve mücadele örgütü olmanın gereğini pratiğe döken, üretkenlikleriyle birçok başarıya imza atan Demokrat Mühendisler Hasan Avni Haznedaroğlu ile başlayan Mavi Liste’yle bir kez daha seçime girecek. Mühendislik mesleğinin ve meslektaşlarının sorunlarıyla ülkemizin sorunlarının birbirinden ayrı düşünülemeyeceği bilinciyle hareket eden Demokrat Mühendisler grubu mesleklerine, geleceklerine ve örgütlerine sahip çıkmak için daha etkili bir EMO Kocaeli Şubesi yaratma iddiasıyla yola çıktıklarını bulundukları her ortamda belirtiyor.

GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİLER
Gazetemize bulundukları ziyarette adaylık süreçlerini ve gerekçelerini anlatan Demokrat Mühendisler grubu kendilerine ve mesleki sorunlarını dile getirdi. Yönetim kurulu adaylarını temsilen konuşan Avni Haznedaroğlu şu ifadeleri kullandı;
“Tarihin en büyük ekonomik krizlerinden birinin etkilerinin ağırlığını yaşıyor olmamız ve sonuçlarını günden güne daha fazla hissettiğimiz bu krizi geçti, bitti, teğet geçti lafları hafifletmiyor. Kapitalizmin yeni dönem liberal politikalarını bayrak edinmiş AKP; bizleri bir kez daha güvencesizleştiren, yoksullaştıran ve gericileştiren politikalarına mahkum etmeye hazırlanıyor.

ÇALIŞMA HAKKI GASP EDİLİYOR
Biz mühendislerin de çalışma hakkı gasp ediliyor. İş güvencemiz elimizden alınıyor. Sağlığımız için özel sigorta şirketleriyle anlaşmak zorunda bırakılıyoruz. Çocuklarımızın eğitimi için özel okullara gitmek zorunda bırakılıyoruz. Emekliliğimiz de özel sigorta şirketlerinin insafına kalmış durumda. Sağlıklı kalmak için, ısınmak için, beslenmek için, bir yerden bir yere ulaşmak için, barınmak için, okumak ve okutmak için hep daha fazlasını ödüyoruz. Soluduğumuz hava dışında her şeye para ödüyoruz. AKP, yürüttüğü bu politikalara karşı güvenceli bir gelecek, insanca bir yaşam isteyen herkese ve tüm kesimlere saldırıyor. TMMOB’ye de saldıran AKP, TMMOB yasasını değiştirmeyi planlıyor.

DAHA GÜÇLÜ VE ÖRGÜTLÜ
Krizin yıkıcı etkilerine dur demek; örgütümüze ve meslek alanlarımıza yapılan saldırılara göğüs germek, önümüzdeki 2 yılda daha güçlü ve örgütlü şube, oda ve TMMOB ile mümkün olabilir. Daha fazla yıkıma razı olamayız, daha fazla işsizliğe razı olamayız, daha fazla yoksulluğa razı olamayız; Ücretli çalışan ve işsiz meslektaşlarımızın hakları, kadın meslektaşlarımızın hakları, Genç meslektaşlarımızın hakları, Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisi meslektaşlarımızın hakları, SMM ve yapı denetçi meslektaşlarımızın hakları ve Akademisyen meslektaşlarımızın hakları için göreve talibiz.

KAMU YARARINA MÜDAHALELER
Demokrat Mühendisler olarak EMO Kocaeli Şubesi 7. Dönemi’nde de göreve adaylar. Demokrat Mühendisler, geçmişin deneyimi ve gençliğin dinamizmini buluşturmaya adaylar. Demokrat Mühendisler, “mücadeleye devam” diyorlar. Son zamanlarda özellikle kamu yararına birçok duruma müdahale ettiğimiz için biliyoruz ki karşımıza kimi kurumlarca desteklenen adaylar çıkarılacak. Ancak biz üyelerimize, üyelerimizle olan temaslarımıza güveniyoruz. Seçimde oy kullanacağını düşündüğümüz 600, 700 üyenin tamamının oyunu alacağız.”

8 Ocak'taki EMO Kocaeli Şubesi seçimlerine girecek olan Demokrat Mühendisler listesi şu isimlerden oluşacak:

Yönetim Kurulu Asıl Yönetim Kurulu Yedek
Hasan Avni HAZNEDAROĞLU Sait ERÇEL
Mehmet FİDAN Zeynep Tuğçe ÖZCAN
Özgür YAKIŞAN Sevinç İLHAN
Eralp TEKELİ İlknur BİLGİN
Özgül GÜNEY Gökhan ÖZTÜRK
Serkan TOPAL İlkay OĞUZ
Kamil ERBAY Sami Zengin

Denetleme Kurulu Asıl Denetleme Kurulu Yedek
Ethem Atalay TERCAN Kenan BAYRAK
Bülent ÇETİNTAŞ Kazım POLAT
Özgür TORAMAN Bilal Başar ÖZKAN

04 Ocak 2012 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR