Mahmut Civelek; “Gelin biz Roman havalarıyla coşalım”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında Gezi Parkı için eylemlerini sürdüren kişilere yönelik, “Tencere, tava...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında Gezi Parkı için eylemlerini sürdüren kişilere yönelik, “Tencere, tava havalarıyla bir yere varılmaz. Gelin biz Roman havalarıyla coşalım” dedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün AKP İl Binası’nda haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Gündeme dair konulardan bahseden Civelek, Gezi Parkı eylemleri hakkında açıklamalarda bulunarak, “Tencere tava havalarıyla bir yere varılmaz. Gelin biz Roman havalarıyla coşalım” şeklinde konuştu.

DERDİMİZ ORADA GÖSTERİ YAPMAK DEĞİL
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği Kazlıçeşme Mitingi ile hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak şunları kaydetti; “10 bin 170 liraya Büyükşehir Belediyesi’nden kiraladığımız vapurla katıldığımız mitingimiz çok verimli geçti. Teşkilatımızla birlikte beş saat süren yolculukta sohbet etme imkanı da yakaladık. Derdimiz orada gösteri yapmak, kalabalık yaratmak değil. Partimizin zaten kalabalığa ihtiyacı yok. Çünkü her iki kişiden biri zaten AKP’li. Mitingde Başbakan’a çok yakındık ve Seka Parkın kimseye peşkeş çekilmediğinden, Kocaeli halkına verildiğinden bahsetti”
SİYASİ PARTİLER VAZGEÇSİN
Gezi Parkı olaylarına değinen Mahmut Civelek, “Şehrimizde bu olayların azaldığını, bitmek üzere olduğunu düşünüyorum. Marjinal grupların peşine takılan siyasi partiler de bunlardan vazgeçsin. Biz yine Roman havalarıyla coşalım. Tencere, tava havalarıyla bir şey olmaz. Herkes demokratik tepkisini gösterebilir. Yeter ki yıkım olmasın. Cumhuriyet Parkı’nda CHP’li bir meclis üyesinin kapı pencere kırması gibi olayların yaşanmasını istemeyiz” dedi.

OLAYLARI KINIYORUZ
Derince AKP İrtibat Bürosu’na yapılan saldırıyı da kınayarak sözlerini sürdüren Civelek, “Bu hoş olmayan olayları kınıyoruz. Herhangi bir yaralanma da yok. Kimse bizi ayrıştırmaya çalışmasın” şeklinde konuştu. Yerel gazetelerin köşe yazarlarına da seslenen Civelek, “Bu tür olayları provakatif hale getirmesinler” şeklinde konuştu.

DİĞER PARTİLERİN ÇAPI BİZİMLE BİR DEĞİL
“Parke taşlarını öteye beriye atarak içimize korku salamazsınız” diyen Civelek, “Militanist ruh taşıyan marjinal gruplara dikkat etmek gerekiyor. Kalabalıkları yarıştıran bir tavrımız yok. Zaten yeterince kalabalığız. Diğer partilerin çapı bizimle bir değil. Biz önümüze bakıyoruz. Karamürsel, Darıca ve Gebze ilçelerimizin danışmalarını tamamladık. Şimdi sırada Gölcük ve Dilovası var. 30 Haziran Pazar günü de İl Danışma Toplantımızı gerçekleştireceğiz” diyerek açıklamasına son verdi.
HABER: Seda DEMİRAL

17 Haziran 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR