Türkkan’dan yeni önerge

SALONA EL KONULDU Mahalle statüsü kazanan Hacılar Köyü’nde vatandaşların kendi imkanlarıyla yaklaşık 185 bin TL’ye yaptırdığı toplantı, konferans,...

BÜYÜT

SALONA EL KONULDU

Mahalle statüsü kazanan Hacılar Köyü’nde vatandaşların kendi imkanlarıyla yaklaşık 185 bin TL’ye yaptırdığı toplantı, konferans, düğün gibi etkinliklerin yapılacağı salonun Kandıra Belediyesi tarafından ellerinden alındığını önergesinde belirten Türkkan, aynı köyde muhtarın kendi yaptığı camii ek inşaatının da “Yapamazsın” denilerek belediye tarafından durdurulduğunu ifade etti.

 

ÇEŞMEYE SAAT BAĞLANDI

Hacılar köylülerinin köy mezarlığına abdest almak ve mezarları sulamak için koyduğu çeşmeye de belediye tarafından saat bağlandığını belirten MHP’li Türkkan, 50 hanenin yaşadığı köyde köylülerin asfalt olmayan ara yolları nedeniyle toz toprak sıkıntısı yaşadığına, ayrıca köyü de içine alan baraj inşaatı yüzünden köye çıkan 5 yolun kapanması ve köylünün açtırmasının ardından kendi tabirlerine göre Ormancılar tarafından dava açıldığına vurgu yaptı.

 

KÖYLÜNÜN YAPTIĞI MASRAF NE OLACAK?

Köylünün kendi imkanlarıyla yaklaşık 185 bin TL’ye yaptırdığı toplantı, konferans, düğün gibi etkinliklerin yapılacağı salonun Kandıra Belediyesi tarafından yasa gerekçe gösterilerek ellerinden alınmasının ardından neden köylülerin bu etkinliklerini gerçekleştirmek için yeni bir yer gösterilmediğini İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soran Türkkan, köylünün salonu yaptırırken ödediği yaklaşık 185 bin TL’lik masrafın ne olacağı konusunda Bakan’dan açıklama istedi.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR