Büyükşehir meclis üyeleri Makedonya’da

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ile beraber belediye meclis üyeleri 4 günlük Balkan gezisine katılmak için yurt dışına çıktı. Geziye aynı za...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ile beraber belediye meclis üyeleri 4 günlük Balkan gezisine katılmak için yurt dışına çıktı. Geziye aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis üyesi de olan 9 ilçe belediye başkanı da katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, yeni bir yurtdışı yolculuğuna çıktı. Ekonomik ve kültürel alanlarda işbirliği yapmak üzere düzenlenen Makedonya ve Kosova gezisine katılan meclis üyeleri arasında ilçe belediye başkanları da yer aldı. 8-11 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan geziye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte 50 meclis üyesinin katıldığı öğrenildi.

MASRAFLAR BELEDİYE’DEN
Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan dün saat 15.15 uçağı ile Üsküp’e uçan meclis üyeleri 9 Kasım’da Ohri, 10 Kasım’da Priştine şehirlerini ziyaret edecek. Son olarak 11 Kasım tarihinde saat 12.15 uçağı ile ülkemize dönüş yapacak olan meclis üyelerinin gezi masraflarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı öğrenildi. Geziye Şükrü Karabalık ve Ziyaettin Akbaş’ın haricinde AKP’li bütün belediye meclis üyelerinin ve SP’li İbrahim İlhan’ın katıldığı öğrenildi.

KOCAELİLİLER FACEBOOK’TAN ELEŞTİRDİ
Öte yandan dün, gün boyu sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan meclis üyeleri ve belediye başkanlarının Makedonya ziyareti ile ilgili yorumlar yapıldı. “Büyükşehir Belediye Başkanı ve meclis üyeleri 10 Kasım’dan kaçmak için tatile gidiyormuş, mümkünse orada kalın”, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve meclis üyeleri bugün Makedonya'ya gidiyor. Yani 10 Kasım'da burada yoklar. Acaba Makedonya bir yere mi kaçıyor, yoksa 365 gün içinde başka zaman kalmadı mı?” gibi birçok yorum ile eleştirilen meclis üyelerinin ziyareti muhalefetin de tepkisine sebep oldu.

“GEZİ ÇİN’E YAPILSAYDI GİDERDİK”
Konuyla ilgili görüştüğümüz Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Fahri Örengül şöyle konuştu; “Biz CHP olarak gezinin bize katacağı hiçbir şey olmadığına inandığımız için, milli servetimizi korumak adına geziyi protesto ederek katılmama kararı aldık. Bizden ileride toplumların ekonomik ve kültürel kalkınmalarını inceleme adına bu tür geziler yapılabilir. Örneğin Çin’de düzenlenmesi planlanan yerel yönetimler zirvesine gerekirse masraflarını cebimizden karşılayarak katılabiliriz.

“KASIT OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”
Çünkü o gezi bize birçok şey katar; ancak düzenlenen Makedonya gezisi bir eğlence gezisidir. Belediye’nin böyle bir gezinin bütçesini karşılamaması, herkesin cebinden ödemesi lazım.” Gezinin 10 Kasım tarihine denk gelmesi ile ilgili özellikle sosyal medyada yaşanan tepkileri de değerlendiren Örengül, “Ben gezi tarihinde bir kasıt olduğunu düşünmüyorum. Orada 10 Kasım günü belki de anma yaparlar” ifadelerini kullandı.

08 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR