Ünlü’den ziyaretlere devam

        MHP İl teşkilatı, muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı seçimleri için belirlediği çatı adayının belirlenmesinin ardından çalışmalarını sıklaşt...

 

 

 

 

MHP İl teşkilatı, muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı seçimleri için belirlediği çatı adayının belirlenmesinin ardından çalışmalarını sıklaştırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan il başkanı Aydın Ünlü, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

 

RESMİ ÇALIŞMA YOK

Konu hakkında genel merkez yönetiminin bir program hazırlamadığını dile getiren Ünlü, “Sadece il teşkilatı olarak kendi çalışmalarımızı yapıyoruz. Bunun yanı sıra ilçelerde de danışma toplantıları yapılıyor. Hepsinin sonuçlarını bir rapor halinde genel merkezimize ileteceğim” dedi.

 

ÇATI ADAYINI ANLATTI

Öte yandan il başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki bir grup partili dün de Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli teşkilatını ziyaret etti. BBP’nin genel merkez yönetimine giren Serhat Duyar ve yeni il başkanı Av. Şeref Gönenli’yi tebrik eden ünlü, belirlenen çatı adayı hakkında görüşlerini iletti ve Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı üzerinde uzlaşıldığını dile getirdi.

 

ÜNLÜ’DEN DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Buluşmada seçimlerle ve çatı adayı Prof. Dr. İhsanoğlu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ünlü adaşlarına BBP’nin desteğinin önemli olduğunu söyleyerek, “Bu desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Şeref Gönenli de, süreci takip ettiklerini belirterek, “Siyasette hukukun üstünlüğünü uygulayanı çok az gördük. PKK ile pazarlık yapmayan, öfkeden uzak bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Genel merkez en yetkili organımız. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun tam olarak desteklenip desteklenmeyeceğine istişareler sonucu karar verilecek” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR’E ELEŞTİRİ

İhsanoğlu’nun kişiliğiyle ilgili şüphelerinin olmadığını da ekleyen Şerif Gönenli, “Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarını cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylara peşkeş çekmesine karşıyız. Millet iradesine saygınız varsa hizmet yapın. Bu hukuki süreci takip edeceğiz. Kocaeli halkından toplanan paraların hovardaca harcanmasına karşı duracağız” şeklinde konuştu.

23 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR