Pirelli çalışanlarının çocuklarından müthiş gösteri

Pirelli Lastik Fabrikası tarafından organize edilen ve çalışanların çocuklarına verilen drama eğitimleri Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen güzel...

Pirelli Lastik Fabrikası tarafından organize edilen ve çalışanların çocuklarına verilen drama eğitimleri Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen güzel bir oyunla son buldu. Geçtiğimiz yıllarda Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliği’ni yapan yaratıcı drama uzmanı Burhan Akçin ve ekibi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin ardından 10-14 yaş grubu Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Telefon’ isimli oyunu sahneledi.

 

MADALYA VE SERTİFİKA VERİLDİ

Yaklaşık 5 aylık eğitimin ardından ‘Telefon’ isimli oyunla güzel bir gösteri sunan çocuklar, teknolojinin gerektiği şekilde kullanılmadığında toplumda yaratabileceği sıkıntılara dikkat çekti. Oyun sonrası küçük sanatçılara Türk Pirelli İş Güvenliği ve Sağlığı Müdürü Can Alataş, Pirelli Kamyon Üretim Müdürü Ahmet Oruç, Pişirme Şefi Aykut Ay ve Sanat Yönetmeni Burhan Akçin tarafından madalya ve sertifika verildi. Ayrıca tiyatro tişörtü ve kitap hediye edildi.

 

“İYİ BİR EĞİTİM SEZONU GEÇİRDİK”

KBT Tiyatro Okulu Oda Tiyatrosu ve Eğitimi stüdyolarında verilen derslerde, özellikle beden dili ve ifade biçimleri üzerine yoğunlaştırılmış bir program uygulandı. Program danışmanı ve eğitimcisi Burhan Akçin çocukların kendilerini ifade edebilecekleri en güzel araçlardan birinin güzel sanatlar olduğuna dikkat çekerek, “Sanat eğitimi ve katılımcı sanat etkinliklerinin bir eğitim aracı olarak kullanılması ülkemizde çok yaygın değil. Çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yratıcı drama eğitimlerinden mutlaka yararlanılmalı. Pirelli çalışanlarının çocuklarıyla iyi bir eğitim sezonu geçirdik. Sahnede müthiş bir oyun performansı sergilediler. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

05 Eylül 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR