Hepsi alkollü, kimse hatırlamıyor!

    İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan Kocaelispor tribün liderlerinden Tuna Durmaz’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında Barlar Sokağı’nda öldürülme...

 

 

İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan Kocaelispor tribün liderlerinden Tuna Durmaz’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında Barlar Sokağı’nda öldürülmesi ile ilgili duruşma dün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Gökhan Demir ile tutuksuz sanık Gürkan Berberoğlu ile maktül Tuna Durmaz’ın annesi Aysel Eker ile yakın arkadaşı Serhan Dinçer ve avukatları katıldı. Tanıkların ifadelerine göre Tuna Durmaz, olay gecesi mekana gelerek içeri girmek istedi. Rezervasyonu olmadığı gerekçesiyle kapı görevlisinin kendisini içeriye alamayacağını söylemesi üzerine Durmaz, kapı görevlisine belindeki silahı göstererek içeriye zorla girdi.

“HEPSİ ALKOLLÜYMÜŞ”

Durmaz’ın içeriye girmesi üzerine mekanın sahibi olan davanın tutuksuz sanığı Gürkan Berberoğlu, kapı görevlisine kendisinin ilgileneceğini söyleyerek Durmaz’ın yanına gitti. Daha sonra maktül Tuna Durmaz’ın mekan sahiplerinden 5 bin lira para istemesi üzerine barda kavga çıktığını ve Durmaz bardan uzaklaşmaya başladı. Bu sırada bir silah sesi duyduklarını söyleyen bazı tanıklar, silahı kimin ateşlediğini görmediklerini ancak Tuna Durmaz’ı yerde yatarken gördüklerini beyan ettiler. Tüm tanıkların ortak beyanının ise alkollü oldukları ve olayın tümünü hatırlayamadıklarını söylemeleri oldu. 

“SÖMÜRDÜLER”

Tanıkların ifadeleri sonrası söz alan sanık avukatlarından Nilgün Ereğli, “Tuna Durmaz’ın mensup olduğu taraftar grubu Hodri Meydan, barlara giderek içki içip eğlenen ve hiçbir ücret ödemeden çıkıp giden bir gruptur. Bu grubun Kocaelispor ile bağlantısı yoktur. Olay gecesi Durmaz’ın mekan sahiplerinden 5 bin lira haraç istediği tanık ifadeleriyle sabittir. Bu grubun mensupları mekan sahiplerini bu şekilde sömürerek yaşam alanı bırakmamışlardır” dedi.

SANIKLAR DİNLENECEK

Sanık avukatı Nilgün Ereğli’nin sözlerine sert bir şekilde karşı çıkan müşteki avukatı Emre Alper Bozatlı ise, “Avukat hanımın sözlerinin tutanağa geçirilmesini istiyorum. Kendisi Hodri Meydan grubuna haraç kestiklerini iddia ederek iftira atmaktadır. Hodri Meydan grubu Kocaelispor’un tek taraftar grubudur ve kulüple bağlantılı olarak çalışmaktadır” dedi. Avukatların bu sözlerinin tutanağa geçirilmesinin ardından Mahkeme Heyeti, duruşmaya gelmeyen sanıkların dinlenmesi amacıyla duruşmayı 22 Mayıs tarihine erteledi.

01 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR