Türkiye hakem olması gerekirken, taraf durumuna getirilmiştir!

HAS Parti Kocaeli İl Başkanı Erol Pekcan; Suriye sorununun Türkiye ile İran'ın birlikte hareket etmesi ile çözülebileceğini ifade etti: "Türkiye ve İr...

BÜYÜT

HAS Parti Kocaeli İl Başkanı Erol Pekcan; Suriye sorununun Türkiye ile İran'ın birlikte hareket etmesi ile çözülebileceğini ifade etti: "Türkiye ve İran bölgedeki iki büyük ülkedir. Biz başından beri Suriye sorununun bu iki ülkenin başını çektiği bir barış planı ile çözülebileceğini söyledik. Yine söylüyoruz, İran ve Türkiye baş başa verip bir adım atarsa bölgede olumlu sonuçlar olabilir. Sorun ancak İran ve Türkiye'nin ittifakı ile çözülecektir.

Türkiye, Suriye'ye doğrudan müdahalede bulunmamalıdır!
Sorunun Suriye'nin iç meselesi olmaktan çıkıp uluslararası bir sorun haline getirildiğine işaret eden Pekcan, Amerika, Türkiye'yi "Ya benden yanasın, ya İran'dan yanasın" diyerek bir taraf olmaya zorlamaktadır. Türkiye bu gibi baskılara boyun eğmemelidir. Esed rejimi ne yaparsa yapsın Türkiye, Suriye'ye doğrudan bir müdahale yapmamalıdır. Türkiye izlediği politikalarında kesinlikle mezhepsel tutum takınmamalıdır şeklinde konuştu.
Suriye'deki Türk gazeteciler kurtarılmalı
Suriye'deki kayıp gazeteciler Âdem Özköse ve Hamit Coşkun'un durumuna da değinen Erol Pekcan, ''Türkiye tüm uluslararası mekanizmaları devreye sokarak özellikle BM'yi devreye sokarak, Suriye'deki kayıp iki gazetecimiz Hamit ve Âdem'i sağ salim Türkiye'ye getirmelidir. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımızda Suriye'deki dini otoritelerle bağlantı kurarak kayıp gazeteci arkadaşlarımızı bulma konusunda yardımcı olabilirler.'' diye konuştu.


12 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR