Çağın Göz'de pratik göz muayene teknikleri anlatıldı

Vizyonu, geleceğin Türkiye' sinde; alanında eğitim vermek, bilimsel araştırmalar yapmak, dünyadaki diğer kliniklerle gerçekleştirdiği bilgi ve teknolo...

Vizyonu, geleceğin Türkiye' sinde; alanında eğitim vermek, bilimsel araştırmalar yapmak, dünyadaki diğer kliniklerle gerçekleştirdiği bilgi ve teknoloji paylaşımlarıyla tıp dünyasına önemli katkılarda bulunmak olan Çağın Göz Hastanesi’nden aile hekimlerine yönelik seminer verildi.

 

RAMADA OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ile ortak düzenlenen ‘Pratik Göz Muayene Teknikleri ve Oftalmoskopi’ konulu seminer, Ramada Plaza İzmit Gölcük Salonu’nda Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kürşat Çağın’ın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti.

 

100 AİLE HEKİMİ KATILDI

Yaklaşık 100 aile hekiminin katıldığı seminerde açılış konuşmasını Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Recep Pehlivan yaptı. Op. Dr. Kürşat Çağın ise önce kırma kusurları, glokom, şaşılık gibi hastalıkların pratik göz muayene teknikleri ile nasıl tespit edilebileceğinden bahsetti.

 

YILDA İKİ KEZ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Oftalmoskopun tarihçesinden ve teknik özelliklerinden bahseden Op. Dr. Kürşat Çağın, uygulamalı olarak oftalmoskopi kullanımının nasıl olduğunu anlattı. Çağın Göz Hastanesi olarak, gelen istekler doğrultusunda bilgi tazeleme toplantılarının devam edeceğini belirten Op. Dr. Kürşat Çağın, bu kapsamda yapılacak olan toplantıları yılda iki kere gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

14 Ekim 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR