Derince’de “engeller” aşıldı

Derince Kent Konseyi’nin düzenlediği konferansta görme engelli AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva “Siyasetçinin engelliye bakışı ve engelli hakları...

BÜYÜT

Derince Kent Konseyi’nin düzenlediği konferansta görme engelli AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva “Siyasetçinin engelliye bakışı ve engelli hakları” konusunda konuşma yaptı.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Derince Kent Konseyi, görme engelli Milletvekili Lokman Ayva’nın katılımıyla bir konferans düzenledi. “Siyasetçinin engelliye bakışı ve engelli hakları” konusunda gerçekleşen konferansa katılan Milletvekili Lokman Ayva’yı Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar karşıladı. Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, Derince Kent Konseyi Başkanı Naip Yıldırım, Kent Konseyi yöneticileri, eğitimciler, muhtarlar ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferans Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

DÜNYA REKORU KIRDIK
Kent Konseyi Başkanı Naip Yıldırım’ın konuşmasıyla başlayan programda daha sonra kürsüye çıkan görme engelli Milletvekili Lokman Ayva, esprili anlatımıyla dinleyicilere keyifli bir konferans yaşattı. İslamiyet’ten önce özürlülerin insan bile sayılmadığını belirten Ayva, İslamiyet’in dönüm noktası olduğunu ve özürlülerin yeni bir hayata başladığını söyledi. Türkiye’de son dönemde özürlülere yönelik önemli projeler ve katkılar sağlandığını belirten Ayva “Türkiye’de 2003 yılı ile 2010 yılları arasında 180 bin özürlü vatandaşımız işe yerleştirildi. Bu bir dünya rekorudur” diyerek yapılan çalışmalardan övgüyle bahsetti. Konuşmaların ardından, konferansı veren Milletvekili Lokman Ayva’ya ve yılın annesi seçilen Sevinç Günayhan’a çiçek takdim edildi.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR