Alemdar’dan işçilere güvence

Fen İşleri yemekhanesinde işçilerin öğle yemeğine katılan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde işçiler...

BÜYÜT

Fen İşleri yemekhanesinde işçilerin öğle yemeğine katılan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde işçilerin moral veren açıklamalarda bulundu.

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Fen İşleri yemekhanesinde işçilerle bir araya geldi. İşçilerin talebi doğrultusunda yemekhanede yapılacak değişikliklerle soyunma odası, sendika odası, masa tenisi odası gibi yeni yapılan odaları gezen Başkan Alemdar, öğle yemeğini de işçilerle birlikte yedi. Hizmet-İş Sendikası işyeri temsilcilerinin organize ettiği buluşmada Mali Sekreter Mustafa Polat, Fen İşleri Binası’nda işçilere yönelik yapılan yeni düzenlemeler için Başkan Alemdar’a teşekkür etti.

MAAŞLAR DÜZENLİ ÖDENİYOR
Yemekhanede arkadaşlarına yönelik kısa bir konuşma yapan Hizmet İş Sendikası Mali Sekreteri Mustafa Polat, belediyede uzun yıllar çalıştığını hatırlatarak belediye tarihinde işçilerin ilk kez Aziz Alemdar döneminde alacaklarını düzenli olarak aldığını kaydetti. İki yıllık yapılan toplu iş sözleşmesinin 31 Aralık’ta sona ereceğine ve yeni sözleşme için görüşmelerin başlayacağına dikkat çeken Polat, işçi arkadaşlarının konuyla ilgili isteklerini bizzat Başkan Alemdar’a da iletebileceklerini duyurarak sözü Başkan’a bıraktı.

GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ
İşçilerle sohbet havasında bir görüşme yapan Başkan Alemdar, işçilere güvence vererek yapılacak zammın enflasyon rakamlarının altında olmayacağını belirtti. Başkan Alemdar, “Derince Belediyesi olarak bir bütçemiz var ve bu bütçeyle maaşlarımızı almanın yanında hizmet üretmek gibi bir görevimiz var. Nüfusa göre belediyemizin gelirleri az. Ancak yaptığımız bazı düzenlemelerle gelirlerimiz biraz daha arttı. Bu artışta sizin çalışma temponuzun da önemli bir yeri var. Güzel işler yapmaya başladınız ve organizasyon olarak iyi yerlere geldik. Maaş zammınız beklentilerinizin çok da altında kalmayacak” şeklinde konuşarak işçilere güvence verdi.

03 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR