Marina’ya 130 araçlık otopark

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Marina sahilinde yapılan çalışmalar ve oluşturulan yeni otoparkta incelemelerde bulundu. Ba...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Marina sahilinde yapılan çalışmalar ve oluşturulan yeni otoparkta incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Hizmet Binası’nın yanı sıra Marina alanında oluşturulan 130 araçlık yeni otoparkın önemli bir sıkıntıyı ortadan kaldıracağını söyledi.

MARİNA’DA ÇÖKMELERE SON
Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Marina sahilindeki 1 Mart Vapur İskelesi önündeki düzenleme çalışmaları ve yeni otopark çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Yapılan projeyle 1 Mart Vapur İskelesi önündeki parkta oluşan toprak çökmelerin ve deniz suyunun bu alanla buluşmasının önüne geçildi. Proje kapsamında boyu 3 metre, kıyı şerit uzunluğu 500 metre(160 ton) olan alanda palplanj(yanal çökmeleri önleyen kazıklar) çakılması ve başlık betonunun yapılması ile geri sahada çöken bölüm doldurularak reglajının yapılması sağlandı.

TRAFİKTE RAHATLAMA SAĞLANACAK
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışmayla ayrıca 1 Mart Vapur İskelesi’nin önündeki alanda 130 araçlık yeni bir otopark oluşturuldu. Marina sahilindeki çökmelerin önlenmesi için yapılan çalışmaları ve 130 araçlık yeni otoparkı yerinde inceleyen Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Ersin Yazıcı da eşlik etti. Başkan Karaosmanoğlu, kent içi trafiği rahatlatmak amacıyla oluşturdukları yeni otoparkların önemli bir ihtiyacı karşıladığını dile getirdi.

19 Eylül 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR