MHP’li Emin Şimşek’ten ihraçlara hodri meydan

Hatta MHP ile aynı sayıda milletvekili sayısı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsiliyet hakkı kazanmıştı. MHP ise özellikle doğu ve güneydoğu bö...

Hatta MHP ile aynı sayıda milletvekili sayısı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsiliyet hakkı kazanmıştı.

MHP ise özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerinde yokları oynayınca, haliyle istediği vekil sayısına ulaşamamıştı.

Derken 1 Kasım erken seçim tarihi olarak belirlendi. AK Parti bu seçimi muhalefetin istemediği bir şekilde yine yüzde 50 seviyesinde bir oy oranı ile tamamlayınca partiler kendi içlerinde hesaplaşmalara başladı.

Fakat MHP’nin meclisteki temsiliyet oranı HDP’nin bile gerisine düşünce haliyle parti içinde büyük bir çalkantı başladı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı bayrak açıldı. Olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrı üstüne çağrı yapıldı. Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Süleyman Servet Sazak aday olduklarını ilan etti. Parti içindeki Bahçeli karşıtı teşkilat mensupları büyük oranda Akşener’in yanında saf tuttu.

Daha sonra ise parti içinde çeşitli gerekçelerle muhalefette yer alan il ve ilçe başkanları birer birer görevlerinden alındı. Bu kişilerden birisi de Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek oldu.

Yapılan ve Bahçeli ekibinin ‘Korsan Kurultay’ olarak nitelediği şu olağanüstü genel kurula da katılmıştı Şimşek. Sonrasında ise birçok muhalifle birlikte Meral Akşener partiden ihraç edildi. İşte Emin Bey de bu konuya sosyal medya üzerinden yaptığı çok farklı ve buram buram hodri meydan kokan bir mesajla karşılık verdi.

Emin Bey, Meral Akşener’in ardından kendisini de hedef tahtasına oturtmuş…

 

İşte o ilginç mesaj:

“Meral Akşener ve çağrı heyetini ihraç eden beyler, onların işlediği suça ben de yardım ve yataklık ettim. Bekliyorum… Buyurun hele…”

22 Eylül 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR