Meral Akşener: Genel Başkan olursam Erdoğan referanduma cesaret edemez!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ülkücü basın kuruluşlarının temsilcileriyle yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Topl...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ülkücü basın kuruluşlarının temsilcileriyle yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Toplantıda MHP'de yaşanan olağanüstü kongre sürecini anlatan Akşener, "Nasıl bir MHP?" sorusuna da cevap verdi.

 

DEMOKRATİK MHP

Genel Başkan seçilmesi halinde MHP'nin demokratik bir yapıya kavuşturulacağını söyleyen Akşener, tabanın sesine kulak verileceğinin altını çizdi. Partinin MYK'sının oluşturulmasında illerin söz sahibi olacağını belirten Akşener, milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecine ilişkin de "Hakim huzurunda ön seçim" sözü verdi.

 

543 DEĞİL 547 İMZA

15 Ocak tarihinde MHP Genel Merkezine teslim edilen üst kurul delegesi imzalarının bazı delegelerin imzalarını geri çekmesi suretiyle eksildiği iddialarına da değinen Akşener, genel merkeze 543 değil daha sonra eklenen 4 imza ile birlikte 547 imza teslim edildiğini açıkladı. Bu imzalardan herhangi bir geri çekmenin söz konusu olmadığını ifade eden Akşener, Ülkücülerin imzalarının arkasında durduğunu dile getirdi.

 

HAKKINI SAVUNACAĞIZ

MHP Genel Merkezine yapılan başvurunun üzerinden Cuma günü itibariyle 15 gün geçmiş olacağını hatırlatan Akşener, diğer Genel Başkan adaylarıyla da görüşmesinin ardından hukuki sürecin başlatılacağını belirtti. Sulh hukuk mahkemesine yapılacak başvurunun takipçisi olacağını ifade eden Akşener, hukuksal sürece yapılacak bir müdahale konusunda gerekli tavrı göstererek Ülkücülerin hakkını savunacağını belirtti.

 

ERDOĞAN CESARET EDEMEZ

AKP temsilcileri ve Erdoğan'ın gündeme getirdiği başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Akşener, parlamenter sistemin ıslah edilmek kaydıyla Türkiye için en uygun sistem olduğunu belirtti. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı'nın yetkileri konusunda bazı düzenlemelere gidilmesi gerektiğini belirten Akşener, yetki ve sorumluluk dengesinin kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Gazete2023

29 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

ali erci - Aksener lazım uyan akpli gafletten uyan.7 ayda 250 şehit verdik bunlar dağda değil şehirde bunlara el sallattı akp o bombalar yerlesirken. Bu şehitlerin vebaline girip durmayın

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 09:35
03

Kartal - Sayın Akşener, İktidar düşmanlığı ile o koltuğa gelemezsiniz. Çünkü hiç birinizin ülkemize sunacağınız bir projeniz bile yok. Tabi projeniz olmaz, sizin amacınız ülkemize hizmet değil, başka yerlere hizmetiniz olacak. Sizin durumunuzu halkımız çok iyi bilmektedir. Sizlerden beklentimiz. Ülkemize projeler üreterek hizmet veren ve vatandaşının gönlünü kazanan iktidarımıza sizlerin de yardımcı olmanızdır.

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 09:35
02

Fatma - Sana gönülden inanıyor kazanmanız için Allaha dua ediyoruz

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 09:35
01

Aysun - Her kezin sadece MHP li lerin değil ama her kezin umudusunuz sayın meral hanım

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 09:35
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR