Doğan, madencileri unutmadı

Gün vesilesiyle madenlerde çalışan tüm madencilerin gününü kutladığını belirten Başkan Doğan “ Maden koşullarında çalışmak çok kolay değil. Oksijenin...

BÜYÜT

Gün vesilesiyle madenlerde çalışan tüm madencilerin gününü kutladığını belirten Başkan Doğan “ Maden koşullarında çalışmak çok kolay değil. Oksijenin az olduğu, güneş ışığından uzakta verilen bir mücadele, ağır bir iş ama bu madenlerinde bir değere dönüşmesi gerekiyor.

 

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Ağır bir iş ve maalesef zaman zaman hiç istenmeyen, çok üzücü olaylarında yaşandığı bir sektör. Ben bu vesileyle son dönemde maden kazalarında hayatlarını kaybeden çok kıymetli madencilerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Son zamanlarda bu konuda çok acı olaylar yaşadık. Ama yaşanan bu olayları iyi etüt edip, bir daha yaşanmamasını sağlamamız gerekiyor. Burunla ilgili devletin kurumlarının yapması gereken şeyler var. Ama sadece devletin yaptıklarıyla kalınmamalı. Devletin yanında işverenlerin, işçinin de yapması gerekenler var. Sadece bir kurumun her şeyi yapmasıyla yaşanan bu acı olaylar engellenemez. Bu gibi, iş güvenliği ve iş sağlığı konularında tabi ki Bakanlığın eksiksiz hareket etmesi gerekiyor ama bazen bu çalışmalar da yetmiyor. İşçilerimizin de onların hayatlarını korumak amacıyla oluşturulan bu kurallara uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

 

EN BÜYÜK CEVHERİMİZ İNSANDIR

İşverenlerimizin de insani duygularla hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. İşverenler, çalışanlarını bir Dolar, bir para olarak değil; onların bir baba, bir evlat, bir insan olduğunu düşünerek hareket etmesi gerekmektedir. Onların sahibi, onların annesi, anaları babası gibi düşünmesi gerekir. Bu günün bir anlamda eksiklerimizin konuşulması ve acıların etüt edilmesinde bir fırsat olduğunu dile getirmek istiyorum. Madencilerimiz ülkemiz için çok önemli, ama unutmayalım ki en büyük madenimiz, cevherimiz, değerimiz insanımızdır. Onların kılına zarar gelmeden bu işleri yapmamız gerekmektedir” şeklinde konuştu.

03 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR