Akar: Esnaf Bakanlığı kurulacak

Kent genelindeki seçim gezilerini sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, önceki günü Körfez ilçede geçirdi. Hereke belgesinde esnaf ve vatanda...

BÜYÜT

Kent genelindeki seçim gezilerini sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, önceki günü Körfez ilçede geçirdi. Hereke belgesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Akar, bol bol sıkıntı dinledi ve bunlarla ilgili notlar aldı. Akar, CHP’nin genel seçimler sonrasında hayata geçirmek istediği projeleri hakkında da bilgiler verdi. Akar, esnaf turuna, Derince ve Gölcük’te devam etti.

 

ADİL REKABET ORTAMI

Esnafa yönelik projelerden söz eden Akar, “Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi desteği sağlayacağız. Esnafın da şirketler gibi kira, araç gideri gibi iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Adil rekabet ortamı sağlayarak esnafı koruyacak düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Diğer çalışanlarla aynı sürede esnafımızın emekli olmasını ve aynı haklardan yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

 

STRATEJİK DESTEK

Esnafın rekabet gücünü artıracak iş modellerinin geliştirilmesine katkı sağlayacaklarının da altını çizen Akar, “Bu konudaki en önemli çalışmamız kurulacak olan Esnaf Bakanlığı’dır. Bu bakanlık aracılığı ile esnafın sorunlarına siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız” dedi.

02 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR