İzmitli Gençler 1 yaşında!

Bir sene önce İzmitli gençlerin bir araya gelmesiyle kurulan İzgenç-Der (İzmitli Gençler Derneği) birinci yılını coşkuyla kutladı. Müsiad Sosyal Tesis...

BÜYÜT

Bir sene önce İzmitli gençlerin bir araya gelmesiyle kurulan İzgenç-Der (İzmitli Gençler Derneği) birinci yılını coşkuyla kutladı. Müsiad Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda dernek üyesi katıldı.

1 Mart 2010 yılında kurulan ve gençlerle sosyal, eğitsel, kalıcı etkinlikler ve çalışmalar yaparak gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmaları ve İzmit'in adını gelecek nesillerde de iyi bir şekilde anmayı hedefleyen, bu alanda ilerleme kaydeden İzmitli Gençler Derneği birinci yıl dönümünü önceki akşam Müsiad Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdiği etkinlikle kutladı. İzmitli Gençler Derneği, kısa sürede 320 asil üye ve 2.265 onursal üye sayısına ulaştı.

MUHAFAZAKAR GENÇLER
Genellikle muhafazakar kesimden gençlerin ilgi gösterdiği derneğin düzenlediği gecede konuk katılımcı olarak BBP İzmit ilçe Başkanı Seyit Osman Akyüz, BBP Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kerem Balcı, Türkiye Partisi İzmit İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Sezen, AKP Tepeköy Mahalle Temsilcisi Veysel Togay, Kocaeli Kandıralılar Derneği yönetim kurulu üyesi Recep Yıldız ve Kocaeli Kandıralılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Erdal Baykara yerini aldı.

84 ÜNİTE KAN BAĞIŞI
Gecenin açılış konuşmasını dernek başkanı Mesut Akyalçın yaptı. Akyalçın şöyle konuştu “Temel amacımız, gençlerimizin sosyal ve kültürel alandaki faaliyetlerini arttırmak, yeni fikirler üretmek, daha duyarlı daha bilinçli ve toplum için faydalı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak olan derneğimiz, hastalarımıza kan yetiştiriyor. Gençlerimize yeni iş kapıları açıyor. 12 ay içerisinde 11 gencimiz tamamen kendi imkanlarımızla iş sahibi oldu. 12 ay içerisinde derneğimiz aracılığı ile toplamda 84 ünite kan bağışı yapıldı ki bu konu hayati önem taşımaktadır.

FİDAN DAĞITILACAK
Projelerimizden birisi anasınıfı öğrencilerine fidan dağıtmak. Kendileriyle birlikte büyütecekleri, sevgilerini aşılayacakları ve yıllar sonra dönüp baktıklarında da bizleri hatırlayacakları, İzgenç hatırası her anasınıfı öğrencisine hediye edeceğimiz dünyamızın akciğerlerini oluşturan ağaç fidanlarını ekecek ve bizi asla unutmayacaklar. 63 okulda, 185 sınıfta 5.500 öğrenciyle İzmit’te bir ilki gerçekleştirecek ve en geniş kapsamlı proje ile birlikte yaklaşık 1 hafta içerisinde tüm anasınıfı öğrencileri fidan ekimlerine başlamış olacak.” Akyalçın’ın konuşmasının ardından 1. yıl pastası kesilerek konuklara ikram edildi.

02 Mart 2011 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR