Özel Bilge İlköğretim Okulu Cıto üyesi oldu

Gebze Özel Bilge İlköğretim Okulu uluslararası bir ölçme değerlendirme kurumu olan CITO'ya (Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling- Merkezi Sınav G...

BÜYÜT

Gebze Özel Bilge İlköğretim Okulu uluslararası bir ölçme değerlendirme kurumu olan CITO'ya (Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling- Merkezi Sınav Geliştirme Enstitüsü) üye oldu.

Okul Müdürü İrfan Yılmaz AA muhabirine yaptığı açıklamada, ölçme-değerlendirme yapılmayan öğretim çalışmalarının sonuca ulaşmasının mümkün olmadığını belirterek Özel Bilge İlköğretim Okulu'nda eğitimin kalitesini artırmak, öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek, bireysel eksikleri tespit edip giderebilmek için CITO'ya üye olduklarını söyledi. Yılmaz, CITO sayesinde süreç izleme ile öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarıp, eksik yönlerini destekleme, güçlü yönlerini de zenginleştirme olanağına sahip olacaklarını ifade etti.

CITO
1968 yılında kurulan CITO merkezi Hollanda'da bulunan uluslararası bir ölçme değerlendirme kurumudur. 30 ülkeye çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti veren CITO'nun Amerika ve Almanya'da şubeleri, Japonya ve G. Kore'de ise temsilcilikleri bulunmaktadır. Türkiye'de 100'e yakın okul CITO üyesidir.

14 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR