Balıkçılar protestoya devam ediyor

İzmitli balıkçıların avlanma konusundaki yeni düzenlemelere karşı protestosu devam ediyorBalıkçılarla devlet arasındaki kriz hala devam ediyor. Dün bü...

BÜYÜT

İzmitli balıkçıların avlanma konusundaki yeni düzenlemelere karşı protestosu devam ediyor

Balıkçılarla devlet arasındaki kriz hala devam ediyor. Dün büyük tekne sahipleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri bir araya gelerek konuyla ilgili toplantı yapıldı. Gazetemizin basıma girdiği saate kadar toplantıdan herhangi bir sonuç alınamadı. Toplantıdan bir sonuç çıkmaması halinde balıkçıların protestoya devam edeceği öğrenildi.

“İKİ TARAFTA HAKLI”

Balıkçılar yaşanan bu durumdan şikayetçi olduklarını ifade ederek fiyatların yüksek olması sebebiyle vatandaşların balığı tercih etmediğini belirtiyor. İzmit’te balıkçılık yapan Serkan Yalın, “Görüşmeden iyi haberler duymak istiyoruz. İnşallah anlaşma sağlanır ve protesto sona erer. İki tarafta haklı; fakat bizim yakalamadığımız balığı başka ülkeler yakalayacak. Zarar gören yine biz ve vatandaş olacak. Bu durumun düzeltilmesini istiyoruz” dedi.

“FİYATLARDAN BİZ DE MEMNUN DEĞİLİZ”

İzmitli balıkçı Fuat Soğuksu ise, “Fiyatlardan vatandaşlar gibi bizde memnun değiliz. Yapılacak ilk avdan sonra fiyatlar düşecek. Tezgahlarımız boş kalıyor, balık getirsek satılmıyor. Umarız bu durum değişir ve hepimiz rahatlarız” şeklindekonuştu.

04 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR