Ahmet Uslu: "Gerekirse kredi çekeceğim bu parayı vereceğim"

            Özel Haber / Yorum: Erdem Övüç   Sercan 2. Lig'den bazı kulüpler ile temas halinde ancak bu kulüpler de 150 bin liralık ücreti vermeye yan...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

Özel Haber / Yorum:

Erdem Övüç

 

Sercan 2. Lig'den bazı kulüpler ile temas halinde ancak bu kulüpler de 150 bin liralık ücreti vermeye yanaşmıyor. Kocaelispor'un fuar içindeki kulüp binasına babası Ahmet Uslu ile birlikte gelen Sercan, kulüpten kendilerine kolaylık sağlanması önerisinde bulunmasına karşın olumsuz yanıt aldı. ‘Gerekirse kredi çekeceğim bu parayı vereceğim’ diyen Baba Uslu ve Sercan'ın ailesi şu an ne yapacağını bilemiyor.

 

‘BU GİDİŞLE 1 YILIMDAN OLACAĞIM’

2. Lig'den teklifler alan Sercan, kulüp olan bağlarını bir türlü koparamıyor ve bu yüzden de psikolojisi bir hayli bozuluyor. Başkan Bahri Yavuz futbolcunun Kocaelispor'da kalmasını istiyor. Baba Ahmet Uslu oğlunun durumuna üzülüyor ve göz yaşlarını tutamıyor. Erdem Övüç'e konuşan Sercan "Benim bu psikoloji ile Kocaelispor'a faydalı olmam mümkün değil. Bizden istenen bu parayı da verme şansımız yok. Bir kere Kocaelispor'da oynadığım süreçte ne kadar para kazandım ki bu istenen rakamı verebileyim. Bu gidişle 1 yılımdan olacağım. Askerlik problemim var, bana ‘Açıköğretimde oku’ diyorlar. Bu kadar kolay yorum yapılmamalı. Geleceğimi de düşünmem gerekiyor. Kocaelispor için elimden gelen fedakarlığı fazlası ile yaptım. Kulübümden tarafıma kolaylık sağlanmasını istiyorum" diyor.

 

DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

Baba Ahmet Uslu "Abartmıyorum. Kimse benim kadar Kocaelispor'un başarılı olmasını isteyemez. Bizler çocukluk yaşlarımızdan beri bu takımın peşinden koştuk. Demirspor'dan Sercan'ı getirirken de elimizden geleni yaptık. Futbol Şube Sorumlusu Umut Bey ile konuştum. Evet biraz gerildim. Ancak artık dayanacak gücüm kalmadı. Bizler kulübümüzü anlıyoruz. Onlar da bizi anlasın. 150 bin lira için gerekirse kredi çekeceğim ve bu parayı vermek için mücadele edeceğim. Şu an elimiz kolumuz bağlı. Bizler bu kulübe kötülük etmedik, ancak tarafımıza iyilik edildiğini düşünmüyorum" dedi.

 

YÖNETİM NEDEN BU KADAR SERT TAVIRLI?

Evet... Durum bu şekilde. Şunu belirtmemiz gerekiyor. Futbolcuların takımdan gönderiliş nedenleri mutlaka vardır. Yönetimin işi başından aşkın. Ama bu oyuncular ile ilgili gerçek gönderiliş gerekçelerini de açık bir şekilde öğrenmemiz gerekiyor. İki gündür yaptığımız haberlerde kamuoyu algısı ‘Yönetimin futbolculara haksızlık yaptığı’ yönünde. Tabii ki böyle algı yaratma peşinde değiliz. Yönetimin konu ile ilgili tarafımıza bilgi verdiği taktirde söylenenlerin buradan paylaşılacağına dair kimsenin bir şüphesi olmasın. Asla tek taraflı değiliz, olmayız da. Yönetimin de haklı olduğu noktalar olabilir. Çünkü bu kadar sert bir tavır kolay kolay sergilenmez. 

18 Temmuz 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR