Toker’den Kuşkan’a istifa çağrısı

Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker dün CHP İl binasında cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirerek yaşana...

Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker dün CHP İl binasında cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirerek yaşanan başarısızlıktan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve yerel seçimlerin ardından kongreye gitmeyen diğer beş ilçe örgütünü sorumlu tuttu.

 

İL BAŞKANI PARTİLİYİ KAALE ALMALI

İl danışma kurultayının ne 2011 yerel seçimlerinden sonra ne de 2014 yerel seçimlerinde yapılmadığını belirten Fikret Toker, “Bir il başkanı, partilisini kale almalı, söylediklerini dinlemeli. Genel Başkanımızı kutluyorum hemen kurultay yapma kararı aldı. Hüseyin Karadeniz’in meseleyi kişiselleştirdiğini ifade etmesi üzerine ise “Bu benim basın toplantım, benim konuşmam beni bağlar. Söyleyeceği olan basın toplantısı düzenlesin” dedi.


BU BAŞARISIZLIK

Başarısızlığın bir an öce kurultayla açıklanmasını ve eksikliklerin giderilmesini isteyen Toker, “Kral çıplak demek kötü bir şey değil. Türkiye genelinin altındayız. CHP’nin Türkiye genelinde aldığı oyların Kocaeli’de altındayız. Bu başarısızlıktır. İl danışma kurulu yapıp tartışmalıydık. 2011’de başa baş yarışmıştık en iyi seçimimiz diye tabir ediyorduk. Bugün 13-0 yenildik” şeklinde konuştu.  


PARTİ ÇALIŞMADI

Geçtiğimiz seçimlerden bu yana partisinin hiç çalışmadığını kaydeden Toker, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri hiç çalışmadığımız bir seçim. Aday genel merkezce belirlendi. İsmini tartışmak bize düşmez. İki defa uyarı yaptım, İl başkanımız ve MHP il başkanına. Seferberlik ilan edin dedim. Kadınlarımız gençlerimiz kendi imkanlarıyla bildiri dağıttılar, bir iki basın açıklaması dışında hiçbir şey yapılmadı” dedi.


SANDIKLARA SAHİP ÇIKTIK

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve Kuşkan’ı aynı hatayı yaptıklarından dolayı suçlayan Fikret Toker,  “AKP’nin miting sayısını vermek bize düşer mi? Yerle bir oldum, çok üzüldüm. Benim il başkanım bu sayıyı açıklamakla ne elde etti? Ben olsam bırakın insan sayısını Türkiye’yi ne hale getirdi derdim. Aynı şeyi MHP il başkanı da yaptı. Okulları gezip gördüğümde MHP’nin hiçbir sandıkta görevlisi yoktu. Biz yine sandıklara sahip çıktık ama yine de eksik kaldık. Çalışmadan alınan bir sonuç olarak iyiydi” şeklinde konuştu.


AÇIKLAMA YAPMALIYDI

Partisi için elinden geldiğini yaptığını söyleyen Toker, “Karneler ortada. Artık herkes kendi dönemiyle ilgili kendini değerlendirmeli. 6 ilçemiz hariç diğer altı ilçe de kendini gözden geçirmeli, il başkanımız da öyle. Sonra tekrar aday olsunlar başımızın üstüne.  Yerel seçimlerdeki başarısızlıktan tüm ilçe ve il sorumlu. İl başkanımız 12 ilçe başkanını yanına alıp açıklama yapmalıydı. İzmit, Körfez ve Kandıra ilçe de istifa etmelidir” ifadelerine yer verdi.

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

cumhur - o nasıl sözler? bir partide koltuğa oturan bir kişiye o koltuktan kalk,görevinden istifa et gibi şeyler söylenmez çok ayıp.o koltuk artık o kişinin zimmetine geçmiştir o koltuktan ancak onu ölüm ayırır.geçmişte demirel'e baykal'a çok yalvarmadık.şimdi bahçeli'ye kılıçtaroğlu'na yalvarmıyor muyuz.siyasetçi demek halka mal olmuş onun sahibidir.

Yanıtla . 0Beğen 15 Ağustos 16:34
01

tatanga - yaymlara oy yok .mılltvekıligi sıramasına gırmek icin gundemde kalmaya cababalıyosunnn kurnaz

Yanıtla . 0Beğen 15 Ağustos 16:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR