Kefalet kooperatifine üye ol 100 Bin TL’lik krediyi kap

Kocaeli Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Başiskele Muhtarlar Derneği üyelerine, “Esnaf bize üye olsun, 100 Bin TL krediyi alsın” diyen kooper...

BÜYÜT

Kocaeli Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Başiskele Muhtarlar Derneği üyelerine, “Esnaf bize üye olsun, 100 Bin TL krediyi alsın” diyen kooperatif başkanı Faruk Demirci, 2011 yılında 30 Bin TL kredi verdiklerini hatırlattı

Yeni kurulmuş bir Dernek olan Başiskele Muhtarlar Derneği tanışmak ve taleplerinden bahsetmek için Kocaeli Başsavcısı Emin Özler ve Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Faruk Demir’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar, Başiskalede bulunan Mehmet Ağa Mahallesi Muhtarı Mustafa Mut, Atakent Mahallesi Muhtarı Tülay Saraç, Havuzbahçe Mahallesi Muhtarı İsmet Özler, Tepecik Mahallesi Muhtarı Fuat Civelek, Altınket Mahallesi Muhtarı Alaaddin Er ve Kılıçaslan Mahallesi Muhtarı Coşkun Tuncay katıldı. İlk olarak Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Demirci’ye ziyarette bulunuldu.

‘100 BİN LİRAYA KADAR ESNAF KREDİ KULLANABİLİYOR’
Kocaeli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demirci, kendisini ziyaret eden Başiskele Muhtarlar Derneği üyelerine esnaf kredilerinin cazipliğinden bahsetti. Kocaelili esnafları kooperatiften kredi almaya davet eden Demirci, “Daha önce 5 derecede 36 bin TL kredi kullandırıyorduk. Şimdi ise kredi kullanımını 1. Dereceye kadar yükselttik. Artık 100 Bin liraya kadar esnafımıza kredi kullandırabiliyoruz”dedi.

‘30 BİN LİRALIK KREDİ KULLANDIRDIK’
“Şuan bin 760 çıvarında üyemiz bulunuyor. Bunların bin 700’ü kredi kullandı. Geçtiğimiz yıl 11.8 bin lira kredi verdik. Genel kurulumuzda 2011 yılı için koyduğumuz hedefi de aştık ve şuana kadar 30 bin liralık kredi kullandırdık”

YILLIK GERİ ÖDEME FAİZE YÜZDE 6
“Bankalardan kredi alanlar bir yıllık geri ödeme için yüzde 17 faiz ödemek zorunda. Bizde ise bir yıllık geri ödemeli kredi yüzde 5, 2; yıllık geri ödeme ise yüzde 6 oranında faizlendiriliyor. Üye olan herkese gerekli şartları yerine getirdiği sürece kredi veriyoruz” dedi.

KREDİ, KÜÇÜK ESNAFLARA VERİLİYOR
Krediye ihtiyacı olan esnaflar yüz bin liraya kadar kredi alabilecek ve yıllık yüzde 6 faiz eklenerek 48 aya kadar geri ödeme imkanı sağlanacak. Şirketlere değil küçük esnaflara kredi verileceğini de hatırlatan Demir,”Esnaf arkadaşlar bankaya giderek kredi almak yerine bize gelerek kredi alabilirler. Bizim hiçbir para sıkıntımız bulunmamaktadır” dedi.

YENİ NESİL TEDBİRLİ
Demir,”Kocaeli halkı borcuna sahip çıkıyor. Bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ancak yeni neslin daha tedbirli olduğu da bir gerçek. Kredi alırken geri ödemesini çok iyi düşünerek gerçekten ihtiyaçları kadarını alıyorlar, borçlarına çok sadıklar” dedi.

23 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR