Yıldız Entegre eylemi kent merkezine taşındı

Fabrika yönetimi ve Sendika Genel Merkezi’nin kendilerinden habersiz imzaladıkları toplu iş sözleşmesi nedeniyle mağdur edildiklerini iddia eden Yıld...

Fabrika yönetimi ve Sendika Genel Merkezi’nin kendilerinden habersiz imzaladıkları toplu iş sözleşmesi nedeniyle mağdur edildiklerini iddia eden Yıldız Entegre işçileri, yaklaşık 25 gündür düzenli olarak yaptıkları eylemleri kent merkezine taşıdı. Yüzlerce işçinin ailelerini de yanlarına alarak yaptığı yürüyüşte sık sık atılan sloganlar atıldı. Sendika yöneticileri ve işveren protesto edildi. İşçiler adına basın açıklamasın yapan İşyeri temsilcisi Mevlüt Kolay, sendika yönetiminin görevden almalarına sert tepki gösterdi.

 

“SATILMIŞ SENDİKA”
Basın açıklamasını yapan Mevlüt Kolay, sendika temsilcilerinin görevden alınmalarına tepki göstererek, “Hayatını hiçe sayan yağı, pası, tozu yutan sağlığından taviz veren insanlarız ama karşılığında selamsız güler yüzsüz işletme yönetimine ve ona karı hakkımızı savunsun diye kendimizi emanet ettiğimiz satılmış bir sendika var. Şube başkanını ve onu seçen bizleri hiçe sayarak görevden alacak kadar aciz bir sendika” dedi.


“GEREKİRSE ÖLECEĞİM”
Ardından kısa bir açıklama yapan Ağaç-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Şener Furuncu, “Madem bu işçiler beni haklarını savunayım diye başkan seçti ben de bunu yapacağım. Bunun için Pazartesi günü fabrika önünde açlık greve başlayacağım ve gerekirse bu yolda öleceğim” ifadelerini kullandı.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR