Tüpraş’tan o habere cevap geldi

Elektrik kesintisi nedeniyle duruşa geçen bazı ünitelerin bacalarında dumanlama artışı olduğu, olayda herhangi bir yangın çıkma durumunun söz konusu...

Elektrik kesintisi nedeniyle duruşa geçen bazı ünitelerin bacalarında dumanlama artışı olduğu, olayda herhangi bir yangın çıkma durumunun söz konusu olmadığı ve çıkan dumanın da insan sağlığına da olumsuz bir etki yapmadığı bildirildi.

 

Tüpraş’tan gelen yazılı açıklama şu şekilde:

“ Bugün saat 07.30’da Tüpraş İzmit Rafinerimizde meydana gelen kısa süreli elektrik kesintisi sonucu, ünitelerimizin bir kısmı emniyetle duruşa geçirilmiş, bir kısım üniteler ise enerji kesintisinden etkilenmemiştir. Kesinti sırasında durdurulan ünite bacaları ve meşalelerde dumanlama artışı olmuştur.

Saat 07.55’te enerjinin tekrar verilmesiyle birlikte üniteler kademeli olarak devreye alınmaya başlanmıştır. Dumanlamanın, çevre ve insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmayıp, rafineri operasyonları planlandığı şekilde devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü”

11 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR