Taştan: Öğrencilerin başarı oranı bahar yarıyılında artıyor

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda her yıl birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ve bu sene 6’ncısı...

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda her yıl birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ve bu sene 6’ncısı düzenlenen “Öğrenci Bilgi sisteminde Başarı Notu Hesaplanması ve AKTS Sistemi’ hakkındaki toplantı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. MYO yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı toplantıda ayrıntılı bilgiler verildi.

 

İSTATİKSEL VERİLERİ PAYLAŞTI

Açılış konuşmasını yapan  MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, “İstatiksel verilere göre öğrencilerin başarı düzeyleri genellikle güz yarıyılında daha düşükken bahar yarıyılında başarı oranı artıyor. Başarı oranı, devam eden yıllarda daha da yükseldiği, öğrencilerin üniversite hayatına ikinci yarıyıldan itibaren adapte olmalarından dolayı başarı notlarının da olumlu yönde etkilendiği tespit edildi” diye konuştu.

 

ÖĞRENCİLERİN SORULARI CEVAPLANDI

Başarılı öğrencilere belge de verilen toplantıda,  Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Burcu Yüksel, “Başarı Notu Hesaplama ve AKTS Sistemi” hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantı, öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

17 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR