Doğan’dan köylere Biogaz tesisi müjdesi

İzmit Belediyesi tarafından Gökçeören Sadıklar ve Nebihocalar Gökçeler’de yaptırılan çeşmelerin açılışına katılan Başkan Doğan “Göreve geldiğimiz ilk...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından Gökçeören Sadıklar ve Nebihocalar Gökçeler’de yaptırılan çeşmelerin açılışına katılan Başkan Doğan “Göreve geldiğimiz ilk günden beri köylerimize büyük önem verdik. Köylerimize yönelik hizmetleri daha verimli hale getirmek için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurduk. Ziraat mühendisimizle, veteriner hekimimiz sık sık köylere giderek tarım ve hayvancılık başta olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirmelerde bulunuyorlar. Ayrıca seçim beyannamemizde köylümüze ücretsiz organik gübre ve elektrik desteği konusunda sözümüz de vardı. Bu konudaki çalışmalarımız da devam ediyor. Köylerimizde toplanan gübrelerin, gerekli işlemlerden geçirildikten sonra, organik gübre olarak köylümüze iade ederek böylelikle ürünlerin de organik olmasını ve vatandaşımızın daha çok kazanmasını sağlamış olacağız” dedi.

 

İKİ BELEDİYE BİRDEN HİZMET EDİYOR

Başkan Doğan, köylerdeki çeşmelerin yenilenmesi çalışmalarına da büyük önem verdiklerini ifade ederek “Şimdiye kadar onlarca köydeki çeşmeyi yeniledik. Hedefimiz bütün köylerdeki çeşmelerin yenilenip daha kullanışlı hale getirilmesidir. Sadıklar ve Gökçeler’deki çeşmeler de bunlardan sadece ikisi. Köy meydanlarındaki çeşmeler köylülerimiz için çok önemli. Yaptığımız çeşmeler, köylümüzün ihtiyacı düşünülerek tasarlanmıştır. Köylerimize, gözümüz gibi bakıyoruz. Bir yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz bir yandan İzmit Belediyesi olarak bizler, yolundan, çeşmesinden, türbesinden, camisinden okuluna kadar her türlü hizmeti götürüyoruz. Köylerimizde konaklar, parklar yapıyor, yolları asfalt ve parke ile kaplıyoruz.

 

KÖYDE ŞEHİR KONFORUNDA YAŞAM

Dileğimiz köylümüzün, güzel köy ortamında, şehrin konforuyla yaşamasını sağlamaktır. Köylümüz, en iyi şeylere layık. Bizler, bunun farkındayız. Bu anlamda da hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu ülkenin en büyük gücü köylüdür, tarımdır. Biz bunun bilincindeyiz. Teknoloji ne olursa olsun, yine insanın en son varacağı yer toprağıdır. Köylümüze, köylerimize elimizden gelen hizmetleri yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Bu anlamda, Başbakanımız, hükümetimiz her türlü desteği sağlıyor, bizler de bunu köylerimize yansıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Çeşme açılışlarına Başkan Doğan’ın yanı sıra belediye meclis üyesi Mehmet Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Sadıklar Muhtarı Mehmet Ali Kaya, Kaynarca Muhtarı Necmi Sevilmiş, Nebihoca Muhtarı Beytullah Tekerli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışlarda, köylüler Başkan Doğan’a büyük ilgi gösterdiler. İzmit Belediye Başkanı, köylülerle sohbet edip, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. 

30 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR