Son düdük çaldı, son nefes bitmedi

"50. YILIMIZDA DA CAMİAYA YAKIŞACAĞIZ" Başkan Yavuz kongreye gitmeyeceklerinin altını çizdi ve yönetim kurulundaki ekip ile yola devam edeceklerin...

"50. YILIMIZDA DA CAMİAYA YAKIŞACAĞIZ"

Başkan Yavuz kongreye gitmeyeceklerinin altını çizdi ve yönetim kurulundaki ekip ile yola devam edeceklerini vurguladı., teknik adam tercihlerinin il dışından olacağını, KEV Tesisleri ile ilgili TOKİ'nin devreye girmesi için çalıştıklarını, takımın iskelet kadrosunun korunacağını, sezon içinde canını çok sıkan 5 konunun yer aldığını, taktiksel ve yönetimsel olarak hatalarının olduğunu, öğrenciler için yeni sezon öncesinde bazı projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti ve Kocaelispor'un kuruluşunun 50. Yılı’nda yine camianın büyüklüğüne yakışır bir kulüp olacaklarını ifade etti.

 

BAHRİ YAVUZ’DAN AÇIK VE NET YOL HARİTASI:

1- KONGRE OLMAYACAK

2- YENİ TEKNİK ADAM İL DIŞINDAN OLACAK

3- İLK OLARAK 5 OYUNCU İLE YOLLAR AYRILACAK

4- İSMETPAŞA'NIN YIKILMAMASI İÇİN KENT OLARAK SAVAŞACAĞIZ

5- KEV TESİSLERİNDEN UMUTLUYUM. TOKİ'Yİ DEVREYE SOKMAYA ÇALIŞIYORUZ.

6- 15-18 ARASI OYUNCU KESİN KALACAK

7- BEŞ KONUDA İÇİM ACIDI

8- HATALARIMIZ TABİİ Kİ OLDU

9- BAŞARIDA DA BAŞARISIZLIKTA DA HEPİMİZ SORUMLUYUZ

10- BÜYÜK KOCAELİ PİKNİĞİ DÜZENLEMEK İSTİYORUZ

11- 50. YILIMIZDA BÜYÜKLÜĞÜMÜZE YAKIŞIR BİR SEZON GEÇİRECEĞİZ

 

YAVUZ: 50. YILIMIZDA DA CAMİAMIZA LAYIK OLACAĞIZ

Kocaelispor'da Başkan Bahri Yavuz düzenlediği basın toplantısında tüm sezonu değerlendirdi ve camianın merak ettiği tüm konulara açıklık getirdi. Fuar içerisindeki Clup Bithnya’da gerçekleştirilen toplantıda açıklamalar yapan Yavuz, İsmetpaşa Stadı'ndan KEV Tesisleri'nde gelinen noktaya, yeni teknik adam tercihinden kadro mühendisliğine, alt yapıdan bu sezon yaşadığı hayal kırıklıklarına kadar ayrıntılı açıklamalar toplantı yaptı. Yavuz'un, geçen 2 haftalık süreçte toplantı için hayli sıkı çalıştığı da dikkat çekti. İşte Bahri Yavuz'un basın toplantısındaki tüm detaylar...

 

23 NİSAN, REGAİP KANDİLİ, TAZİYE VE GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI İLE BAŞLADI

Clup Bithnya’da kahvaltılı olarak düzenlenen toplantıya Sportif Direktör Rafet Kırgız, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Can, Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kösemenli, Ceyhun Hoşdil, Çağrı Alpaslan, ilimiz görsel ve yazılı medyaların spor müdürleri ile muhabirleri katıldı. Başkan Yavuz ilk olarak bir kaç konuya değinerek şunlar söyledi: "TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümünü kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet diliyoruz. Bugün (Dün) aynı zamanda Regaip Kandili. Tüm Müslüman aleminin mübarek kandilini kutluyoruz. Gazeteci arkadaşımız Ahmet Akay'ın babası vefat etmişti. Merhuma Allah'tan rahmet, Ahmet ağabeyimize ve merhumun sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Kocaelispor'un eski futbolcularından Moshoeu (Moşe) vefat etti. Camiamızın unutamadığı, çok sevdiği bir isimdi. Kocaelispor'a çok hizmetleri oldu. Kulübümüz olarak rahmet diliyoruz. Kocaeli'nin duayen isimlerinden Bünyamin Akman kalp ameliyatı oldu. Yanına gittim, ayağa kalktığını gördüm. Sevindim. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz. Yarın (Bugün) 24 Nisan. Kulübümüzün kuruluşunun 50. yılına giriyoruz. Bu yılı kulübümüze yakışır bir şekilde kutlayacağız".

 

KONGRE KARARI ALINMAYACAK

Kongre kararı almayacaklarını belirten Başkan Yavuz "Dönem yeni başladı. Hata yapmamamız gerekiyor. Kayhan Hoca'dan aldığımız raporlar var. Oyuncularımız ile ilgili sadece saha içi değil, saha dışı da gözlemlerimiz var tabii ki. 5-6 oyuncumuza teşekkür edeceğiz. Teknik kadro ile ilgili gelişmelerimiz olacak. Bu belli olsun yolumuzu daha net bir şekilde çizeceğiz. 15-18 arası bir oyuncu grubumuz kalacak. Teknik ekip ile ilgili olarak da kısa süre içinde gelişmeler olacak. Yeni hocamız il dışından olacak. Önümüzde uzun bir süreç var. Çok dikkatli hareket edeceğiz. Kongreyle ilgili de bir düşüncemiz yok. Aynı şekilde mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

"KOLAYCILIĞI SEÇMEDİM"

Eski antrenör Kayhan Çubuklu ile ilgili gelen eleştirileri yanıtlayan Yavuz "Sezonun bitimine 4-5 hafta kala Kayhan Hoca ile yolları ayırmak çok kolaydı. Sorumluluğu üzerimden atabilir -Hocam çok baskı var- diyerek kendimi kurtarabilirdim. Biz risk aldık. Evet, eksikler var. Şampiyon olamamamızın faturasını kişilere indirgeyemeyiz" dedi.

 

"KEV İLE İLGİLİ DOĞRU YOLDAYIZ"

Gündemin en önemli konularından birisi olan KEV Tesisleri ile ilgili gelinen noktayı değerlendiren Yavuz "Tesislerimiz ile ilgili olarak 3-4 görüşme yaptık. İmar durumunun değişmesi pek önemli değil. KEV siyasi yapı olarak görülüyor. Bu gerçek. Çözüm önerimiz vardı ve bunu ilettik. Bu işin TOKİ kanalı ile olup olamayacağını tartıştık. Onların imar hakkı var. Bunu hiç kimseye sormadan yapabilirler. Önemli bir yol aldık. Çalışmalar devam ediyor. Hep birlikte ortak doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Bugün söyleyemeyeceğim hususlar var. Hissiyatımız her şeyin yolunda olduğu yönünde. 30 Mayıs'a 40 gün kaldı. 1 hafta daha zamana ihtiyacımız var" dedi.

 

"STAT YIKILIRSA Bİ-MER'E DERDİMİZİ ANLATACAĞIZ"

İsmetpaşa Stadı'nın son durumu ile ilgili görüş bildiren Yavuz "İsmetpaşa Stadı'nda oynamaya devam etmek için gerekli girişimleri yaptık. Vali'mize diğer illerdeki örnekleri ilettik. Konuya hakim. Ancak şehrin menfaati bunu yani yeni stat bitmeden eskisinin yıkılmayacağını gerektirir. Çünkü bu sezon 12-13 bin ortalamaya oynadık. Kentimizde bu kadar büyük ikinci bir stat yok. Stat yıkılırsa Bİ-MER'e derdimizi anlatacağız. Gerekirse 1000 teneke boya alır, İsmetpaşa Stadı’nı kendimiz boyarız. Önemli olan şehir ne kadar arkamızdan gelecek?" şeklinde konuştu.

 

"VİCDANEN RAHATIZ"

Giriş konuşmasından sonra tüm basın mensuplarından tek tek sorular istendi. Gündeme dair tüm sorular Başkan Yavuz'a iletildi. Başkan Yavuz soruları not aldıktan sonra ilk önce sezonun değerlendirmesine geçti. 19 Mayıs ve 28 Haziran'daki kongrelerde yaptığı açıklamaları hatırlatan ve o kongrelerde taahhüt ettikleri tüm maddeleri gerçekleştirdiğini, kesinlikle şampiyonluk sözü vermediğini belirten Yavuz, fiziksel, maddi ve manevi olarak yıprandıklarını, bu anlamda da kendisinin ve yönetim kurulu arkadaşlarının vicdanen çok rahat olduğunu ifade etti. Yavuz öte yandan, şehrin her noktasında insanların kendilerini kucakladığını söyledi ve en önemli unsuru yani güven unsurunu yeniden inşa ettiklerini belirterek "İnsanlar zaten Kocaelisporluydu. Biz bu duyguyu harekete geçirmelerine yardımcı olduk" şeklinde konuştu.

 

"MENAJERİMLE GÖRÜŞÜN DENİLDİ"

Sezon öncesinde çok zor şarlarda bir kulüp aldıklarının altını çizen Başkan Yavuz "Zor şartlar içerisinde bir kulüp aldık. Nelerle karşılaşacağımızı biliyorduk. Kısacası hazırlıklıydık. Sezon öncesinde 30'dan fazla oyuncumuz vardı. 7-8 tanesi kağıt üzerinde sporcumuzdu. Bizim ile hiç anlaşma yoluna gitmedik. Birçok oyuncumuz güvensizlik yaşadığı için ayrıldı, bazı oyuncularımızla da teknik kadro tercihi nedeni ile de yollarımızı ayırdık. A2'den beğendiğimiz oyuncuların birisi bize menajerim ile görüşün dedi, bir diğeri ise ne kadar para vereceksiniz. Ona göre kalayım dedi. Bu arkadaşlarla da yolları ayırdık" dedi.

 

"KAHRAMAN BAKKAL DEDİK, SÜPER MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPTIK"

Her konuda halkı bilinçlendirmek için çalıştıklarını ifade eden Yavuz "Sıfırdan kadro kurduk ve bir buçuk ayda bu kadronun yapılanması kolay değildi. Eleştirilerin bazılarına katılıyoruz. Tabii ki eksik ve kusurlu yönlerimiz oldu. Ortadaki başarı ya da başarısızlık tek bir kişi ya da konuya bağlanmamalı. Hepimiz bu işin içindeysek sorumluyuz. Hem alt yapı hem de KEV Tesisleri ile ilgili halkımızı bilinçlendirmek istedik. Hiç bir şeyden şikayetçi olmadık. Ancak kent olarak biz güçlüyü savunduk. Kahraman bakkal dedik, süper marketten alışveriş yaptık. 14 ayrı yerde antrenman yapmamıza rağmen ve birçok sorunla karşı karşıya kalmamıza rağmen her şeyi içimizde çözmeye çalıştık. Ne yazık ki 2 saat oturup sohbet edebileceğimiz yerimiz yoktu. Ben ve arkadaşlarım, halkımızdan da aldığı güçle ekonomik anlamda verdiğimiz sözleri ve devlete ait yükümlülüklerimizi yerine getirdik" şeklinde konuştu.  

 

"ALT YAPIMIZ PIRIL PIRIL"

Başkan Yavuz alt yapıda da kısa sürede çok iyi organize olduklarını belirtti ve "U-19'larda 20, U-17'lerde 20, U-16'larda 20, U-15 ve U 14 25'er oyuncumuz var. Futbol okulu da dahil olmak üzere 120'ye yakın oyuncuya sahibiz ve tüm yaş gruplarımız hemen hemen 1 yaş daha küçük. Tüm yaş gruplarımızda başarılı bir sezon geçiriyoruz. U-17'de Türkiye şampiyonasında gittik ve ilk tur grup finalini kentlimiz Demirspor ile oynadık. Bu yapıyı 6 ayda kurduk. Teoman Gencal, Hakan Coştu ve İsmail Kolaylı arkadaşlarım ile Aydın Günaydın'a hocama çok teşekkür ediyorum. Aydın Hoca'mızın ismini kalın şekilde çizmek istiyorum. Çok emek ve mesai harcadı. Yöneticilerimiz yanlarından ayrılmadı. Sağ olsunlar var olsunlar" dedi.  

 

"KULÜP TARİHİNDE BİRÇOK İLK YAŞATTIK"

Yönetim olarak birçok ilki gerçekleştirdiklerini belirten Yavuz  "Bu takım suyunu para ile aldı. Bu bir ilkti. Biz bir şey talep etmeden eczacı ağabeyimiz Vecdi Cihangir gibi aslan Kocaelisporlular kazandık. Lisanslı ürünlerimizi halkımız ile buluşturduk. Tüm organizasyonu tamamı ile kendimiz yaptık. Gelebilecek hacizleri önlemek için ürünlerimizi kulüp binamızda dahi tutamadık. Konu ile ilgilenen yöneticimiz Ceyhun Hoşdil'e teşekkür ediyorum. Yeni sezon öncesinde ve öğrencilerimiz için resim, kompozisyon ve şiir yarışmaları düzenlemek istiyoruz. Büyük Kocaelispor pikniği düzenleme girişimimiz var. Yakın zamanda bu konuları da netleştireceğiz" diye konuştu.

 

"HAKLILIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI"

Tekirdağspor ile oynanan son maçta kendilerine saatlerce küfür edildiğini belirten Yavuz "8 Aralık Pazartesi günü Tekirdağ maçını oynamak zorunda kaldık. İlk Tekirdağ maçında yapılan oyunu anlatmaya çalıştım. Sesimiz yeterince çıkmadı. O günlerde bizi haksız gördüler. Eleştirdiler. Son Tekirdağ maçında 4 saat küfür yedik. Hayatımda bu kadar uzun süre küfür yediğimiz başka bir hatırlamıyorum. Son maçta yaşananlar şunu ortaya koydu ki, ilk maçta biz çok haklıymışız" dedi.

 

"KOCAELİSPOR SOKAĞIN OLDU"

Başkan Bahri Yavuz sokağın takımı olduklarını belirtti "8 Şubat'ta amatör maçta seyirci rekoru kırıldı. Müftümüzden, basınımıza, taraftarımızdan esnafımıza herkes olaya sahip çıktı. Haftanın 7 günü Kocaelispor konuşuldu. Seçimler bile ikinci planda kaldı. Okullarımızdan yıllar sonra davetler aldık. Her şeyden önce kendi kaynaklarımızla bu yapıyı yönetebileceğimizi gösterdik. -Sokağın Kocaelispor'u olmak istiyoruz, siyasete yaslanmayacağız- dedik. Öyle de oldu. Evet, sıcak dokunuşlar isteyeceğiz ancak bu kulübü halkımız yönetecektir. Bu kulübün daha fazla emeğe ve daha fazla mücadeleye ihtiyacı var" dedi.

 

"BİZİ KANDIRDILAR"

Başkan Bahri Yavuz, kendilerinin kandırıldığını bu sözlerle dile getirdi: "Bildiğiniz gibi KEV Tesisleri sezon öncesinde tarlaya dönmüştü. 7 ay boyunca yani tesisler hazır hale gelene kadar düzenli bir antrenman sahası bulamadık. Göçebe gibi gezdik. -U-13 takımımız gelecekti- denilerek tesisin kapıları yüzümüze kapandı. -Çim biçme makinemiz var ama, kullanacak adamımız yok- denildi. Kısacası bizi kandırdılar. 11.30'da yerimiz belli değilken 13.30'daki antrenman için oyuncu topladık. 14 ayrı sahada çalıştık. Bu günlerde bize el uzatanları da tabii ki unutmadık" dedi.

 

"2 MAÇ BERABERE KALDIK KENT SUSTU"

İçimiz sızlatan olaylardan birisi de şu. 9755 öğrencimize kalem, silgi ve ayraç dağıttık. Tüm imkansızlıklara rağmen buna bütçe ayırdık. Sadece İzmit'e verebildik. Tüm şehre dağıtamadık. Bunu yapamadığım için üzgünüm. Duygumuz ve coşkumuz 2 hafta üst üste berabere kalınca bitti. Bir diğer can sıkıcı konu da şuydu. İkinci Tekirdağ maçında şehrin tüm dinamikleri hepsi oradaydı. Oranın Emniyet Müdürü geldi ve -Sizden kent yöneticisi kim gelecek- diye 4 kez sordu. Cevap veremedik. -Bu kadarız- dedik. Tek bir siyasi büyüğümüzün olmaması içimizi sızlattı. Onlardan bir teşekkürü hak ettik diye düşündük. Demek ki hak etmemişiz.

 

"ÇOK GÜZEL PLANLARIMIZ VARDI"

Başkan Bahri Yavuz, çok güzel planlarının olduğunu ifade etti ve "Final maçını kazansaydık 25 bin kişiye maç oynayacaktık. 50 bin sokaklarda olacaktı. O gün -Herkes maça gelirken kitap getirsin- diyecektik. Doğuda, güneydoğu'da kütüphanemiz olacaktı. Kentimizde teşekkür, taktir alan öğrencilere forma vermeyi bile düşündük. Kısacası herkesin emeği taçlanmış olacaktı" dedi.

 

"TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Teşekkür edilecek çok insan var "Eşim, çocuklarım, aile fertlerim, yönetim kurulum, personelim, cebinde kombinesi varken bilet alalım diyen taraftarımız, bizi ağırlayan esnafımız, sponsorlarımız, Loft Studio çalışanlarımız, basınımız, Emniyet Müdürümüz Levent Yarımer, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, KASKF Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcimiz Mithat Ağa, Saha Komiserleri Dernek Başkanımız Süleyman Karadaş, amatör kulüplerimiz, adı aklıma gelmeyen Kocaelispor dostlarına çok teşekkür ederim. Artılar da eksiler de hepimizindir. Sorumluluğu keyifle ve gururla sorumluluğu alırız. Bu sezon başarısız olduğumuza inanmıyoruz.

23 Nisan 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR