Kefensiz kar çiçekleri unutulmadı

Kocaeli’de bulunan 55 Erzurum Derneğinin kurduğu Kocaeli Erzurumlular Federasyonu, yakın tarihimizin üzeri küllerle, karlarla örtülmesine rağmen için...

BÜYÜT

Kocaeli’de bulunan 55 Erzurum Derneğinin kurduğu Kocaeli Erzurumlular Federasyonu, yakın tarihimizin üzeri küllerle, karlarla örtülmesine rağmen için hala kor gibi yanan, kor gibi yakan destansı kahramanlığını unutmadı, unutturmadı.

Allahuekber Dağları, Soğanlı Dağları ve Sarıkamış’ta şehit olan, kahraman ecdadımızın yürekleri yakan, buzdan hikayesi Kocaeli’mizde bu hafta sonu yapılacak etkinliklerle gündeme taşınacak. Kocaeli Erzurumlular Federasyonu, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve Kocaeli İl Müftülüğümüzle işbirliği içerisinde 13-14-15 Ocak 2012 tarihlerinde; “Sarıkamış Harekatının 97. Yılında Allahuekber, Soğanlı Ve Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı” düzenlenecek.

BİR MİLLET OLMA ÇABASI
KEDFE Başkanı Muhammet Şış programlar ile ilgili yaptığı açıklamada; “Üzeri küllerle örtülmüş, içi hala kor gibi yakan, tarihin tozlu sayfalarında hapsedilemeyecek kadar büyük bir dramdır Allahüekber, Soğanlı ve Sarıkamış… Korkusuzca bembeyaz bir ölüme atılış hikayesidir. Bir millet olma ve bir millet kalma çabasıdır. 90 yıl boyunca üzeri örtülmüş, unutturulmaya çalışılmış, yok sayılmıştır. Sarıkamış Destanı bir milli meseledir. Unutulmamalıdır. Unutturulmamalıdır” dedi.

TEMAMIZ; UNUTMA
Şık, “Biz bugün şehitlerin sayısını, savaş stratejilerini tartışmak için değil, bir geri dönmeyişin, bir feda oluşun hikayesini anlatmak ve bu hikayede sancaklaşan kahramanları anmak ve minnetle yadetmek derdindeyiz. Bu sebeple temamız “unutma” olmuştur. Ben bütün Kocaeli halkını bu kahraman vatan evlatlarını anmaya ve Allauekber’den sadası gelecek sesi Kartepe’den haykırmaya davet ediyorum.” Dedi.

12 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR