Okul aile birliğinden iddialara güçlü cevap

Önceki gün gazetemizde yer alan haberde Kuruçeşme Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde kantincilik yapan ve kantinden usulsüz bir biçimde çıkarıldığını s...

BÜYÜT

Önceki gün gazetemizde yer alan haberde Kuruçeşme Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde kantincilik yapan ve kantinden usulsüz bir biçimde çıkarıldığını söyleyen Nejdet Korucu’ya okul aile birliği belgelerle cevap verdi.

Kuruçeşme’de bulunan Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde 2006 yılında yapılan ihaleyli Nejdet Korucu ve kardeşi Neşe Aka ile ihaleyi kazandı. 2 süre ile kiralanan kantinin süresi dolmadan 2 kardeş gerekçesiz bir şekilde kantinden çıkartıldı. Dava açan kardeşler davayı kazanınca kantinlerini geri aldılar. Ancak okul yönetimi 1 buçuk ay sonra kardeşleri usulsüz evrak düzenleyerek kardeşleri yine kantinden çıkardı. Bu iddiaların sahibi Nejdet korucu’ya cevap okul aile birliğinden geldi. Okul aile birliği başkanı Aylin Aygün, Yardımcısı Filiz Çelik, sayman Yüksel Otman, Sekreter Şükrü Çulhan ve yedek üye Abdullah Yüksel iddialara cevap verdi. Yapılan açıklamada Nejdet Korucu ve Neşe Aka’nın kantinden çıkarılmasının sebebi ödenmeyen kiralar olduğu belirtilerek, “2007 yılında okul kantinini işletirken kantin kira bedeli birikmiş 6 bin 389 TL parayı ödemediği ve usulsüz olarak başkalarına devrettiği için kantin sözleşmesi fesh edilmiştir. 2007 yılında karşılıklı açılan davalarda Nejdet Korucu ve Neşe Aka 46 bin 029 tl tazminat ödemeye mahkum edilmiştir. Daha sonra Yargıtay kararı bozarak davayı asliye ceza mahkemesine geri göndermiştir. 2010 yılı Şubat sonrası yargıtaya yaptığımız bozma başvurusu 2 ayda sonuçlanarak aleyhimize karar çıkmış ve kantin Neşe aka’ya teslim edilmiştir. İlk günden savaş kazanan komutan edasıyla hiçbir resmi yazıyı kabul etmeyip başına buyruk bir şekilde kantini işletmiş,Nejdet Korucu’nun kaba ve baskıcı tavırlarıyla okul aile birliği sindirilmeye çalışılmıştır” denildi.

ÖĞRENCİLERDEN DİLEKÇE YAĞDI
Yapılan açıklamada öğrencilerin kantin işletmesinden rahatsız olduğu belirtilerek, “öğrencilerimizden yüzlerce dilekçeler yağdı. Satılması yasaklanan hıdalar, hijyene uygun olmayan gıdalar nedeniyle okula koku sarması, satılmaması gereken malzemeleri satması gibi nedenlerle kantin sözleşmesi fesh edilmiştir. İşletmeci yapılan tüm uyarıları dikkate almamıştır. Kantin işletmesi öğrencilerin mağdur olmaması için okul aile birliği tarafından sağlanmaya çalışılmıştır. Çalışanlar okul aile birliği adına çalışmakta, maaşları sigortaları, vergileri birliğimiz tarafından karşılanmıştır. Kantine mal girişi, satışı ve vergilendirilmesi birliğimiz kontrolünde yasal mevzuata uygun şekilde yapılmaktadır. Paralar düzenli olarak ziraat bankasında bulunan hesaba yatmaktadır. Aylık 12 bin TL civarı maaş giderimiz olmaktadır. Kantin ve yemekhane hiçbir şekilde üçüncü şahıslara devredilmemiştir. Yaptığımız tüm işlemler hakkında resmi ve gayri resmi belgeler birliğimiz tarafından muhafaza edilmektedir. Haberi asılsız bir şekilde herhangi bir belgeye dayanmadan basına veren kişiler hakkında birliğimizi ve okul yöneticilerimizi kamuoyu nezdinde karalayıcı haberler yaptırdığı için yargı yoluna başvuru hakkımız saklıdır” şeklinde açıklama yapılmıştır.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR